9_1630478642.jpg
617_20221221_232449.jpg

Okresní dívčí výběr vykopal na Strahově brambory

Hodně vyrovnaný průběh měl v neděli 4. prosince v Praze turnaj okresních dívčích výběrů, vždyť v konečném účtování byl mezi celky na prvním až čtvrtém místě pouze bodový rozdíl. Mezi nejlepším kvartetem nechyběly zástupkyně Kutnohorska.

Na umělé trávě v nafukovací hale v areálu fotbalového centra mládeže AC Sparta Praha na Strahově se odpoledne v šestnáctiminutových duelech utkalo šest týmů 7+1 kategorie WU14 (dívky ročník narození 2009 a mladší), kromě výběru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora s šesti čáslavskými hráčkami v sestavě ještě reprezentantky Benešovska, Mělnicka, Prahy-západ, Nymburska a Rakovnicka. Celkům ze zbývajících částí Středočeského kraje patřil týž den dopolední program.

„Předvánoční turnaj nás nezastihl zrovna v dobrém rozpoložení. Měli jsem dost omluvenek hlavně kvůli zraněním a tím pádem úzký hráčský kádr, přesto se zbytek děvčat chtěl s danou situací poprat co nejlíp,“ uvedl trenér okresního dívčího výběru a také Čáslavi Luboš Hájek.

Brankářský post zaujala teprve desetiletá A. Mikanová, první zkušenosti s dívčím výběrem získávala také S. Fialová, vyvrknutý kotník limitoval A. Vrabcovou a po třech dnech se zvýšenou teplotou a ještě s bolavými zády nastoupila L. Hájková.

„Nakonec to dopadlo líp, než jsem čekal. Tři výhry, dvě prohry, aktivní skóre. První dva týmy získaly deset bodů, my s OFS Nymburk devět. K medailím bylo blízko, ale mimo stupně vítězů nás odsunul vzájemný zápas. Holky se snažily, bojovaly, dokázaly porazit vítězný OFS Rakovník. V tomto posledním utkání jejich výkon vygradoval. Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci okresu a budu se těšit na viděnou zase na začátku února na halovém turnaji v Kutné Hoře,“ konstatoval Luboš Hájek.

Individuální ocenění si z pražského Strahova odvezla Čáslavanda A. Vrabcová, která byla ze svého družstva vyhlášena jako hráčka s největším potenciálem. Společně s L. Hájkovou pak podle mínění přítomných pozorovatelů patřily k nejlepší pětici fotbalistek celého turnaje.


Výsledky OFS Kutná Hora: - OFS Benešov 0:1, - OFS Mělník 1:0, A. Vrabcová (V. Perclová), - OFS Praha-západ 3:0, A. Vrabcová (V. Švejdová), P. Havránková (A. Vrabcová), L. Hájková (P. Havránková), - OFS Nymburk 0:1, - OFS Rakovník 1:0, L. Hájková (P. Havránková).

Pořadí: 1. OFS Rakovník, 2. OFS Benešov, 3. OFS Nymburk, 4. OFS Kutná Hora, 5. OFS Mělník, 6. OFS Praha-západ.

OFS Kutná Hora: L. Hájková, P. Havránková, A. Mikanová, E. Skaláková, A. Vrabcová, V. Vránová (všechny FK Čáslav), V. Perclová (TJ Slavoj Vrdy), V. Švejdová (SK Zbraslavice), K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), S. Fialová (SK 1933 ČUS Nové Dvory). Trenér: L. Hájek.