Fotbalisté Čáslavi v dalším kole 4. ligy sk. C zavítali na půdu Vysokého Mýta. Oba týmy měly v posledních pěti zápasech téměř totožnou bilanci, a tak se očekávala tvrdá bitva o každý centimetr hřiště. Samotné utkání svou kvalitou výrazně předčilo katastrofální stav hrací plochy.
Jasným vládcem zápasu byla v dalším kole 4. ligy (divize) Čáslav, jenž hostila na svém stadionu Dobrovici. Lídr tabulky v utkání jasně dominoval, hosty držel nad vodou vynikajícími zákroky gólman. Domácí skórovali už ve druhé minutě, trefil se Nikodem. Pojistku přidal před pauzou Tomáš Kučera a výhru pečetil v závěru střídající Kopecký. A protože druhé Kosmonosy doma jen remizovaly, mají čáslavští fotbalisté v čele tabulky už šestibodový náskok. Doma byli v šesti duelech stoprocentní.
Do čáslavské kabiny přišel v průběhu podzimní části sezony, nastupuje v zadních řadách, ale už také vsítil dvě branky. Tu druhou v posledním utkání na půdě posledního Náchoda, kde jeho tým zvítězil v utkání 4. ligy (divize) jasně 3:0. Bývalý prvoligový fotbalista a syn trenéra Romana Kučery Tomáš se stal Osobností Deníku. Jak se mu trénuje pod vedením otce a co považuje za svůj největší sportovní úspěch?
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole Divize C na domácím hřišti přivítali ex-třetiligový Chlumec nad Cidlinou. Diváci byli svědky atraktivního utkání hraného ve svižném tempu. O osudu zápasu rozhodla akce domácích krátce po změně stran, kdy jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil Jindřich Kučera.
Omlazený tým Čáslavi vybojoval remízu proti ligovému dorostu
Fotbalisté Čáslavi mají za sebou další zápasovou prověrku, tentokrát na výborně připraveném hřišti v Chotusicích, kde se utkali s dorosteneckým týmem FK Pardubice U19. Trenér Roman Kučera tentokrát nasadil výrazně omlazenou sestavu – ve druhém poločase se na hřišti objevilo hned devět hráčů, kteří prošli mládežnickou akademií FK Čáslav!
Hosté měli po většinu zápasu herní převahu, domácí se potýkali s
množstvím nevynucených chyb a ztrát. Pardubice se ujaly vedení v 18.
minutě po akci středem hřiště – 0:1. Hned vzápětí nastřelil Chábera
břevno. Druhý gól si domácí de facto vstřelili sami – po chybné
rozehrávce uklouzl Tvrdý a útočník hostí pohodlně zvýšil na 0:2.
Šanci ke snížení měl znovu Chábera, ale ani tentokrát neuspěl. Až po
přesném centru Hajníka a důrazné hlavičce Slavíka se Čáslav dočkala
snížení – 1:2.
Do druhého poločasu nastoupila téměř kompletní jedenáctka odchovanců a
tým zareagoval skvěle. Po pěkné kombinaci na pravé straně uvolnil
Hajník Vilíma, který naservíroval míč před branku Slavíkovi. Ten si po
kličce poradil a srovnal na 2:2. Zbytek utkání se nesl ve znamení
útočných snah obou týmů, ale skóre se již neměnilo.
Trenér Roman Kučera po zápase nešetřil kritikou:
„Do zápasu jsme zapojili širší kádr, který doplnili zkušení hráči –
Vencl, Chocholatý a Šmíd. S kvalitou hry a individuálními výkony nejsme
spokojeni. Ve hře nám nefungovalo mnoho aspektů a je třeba říct, že
soupeř byl lepší,“ zhodnotil upřímně kouč Čáslavi.
Zároveň ale zmínil i pozitivní stránky: „Pro některé hráče to
bylo jasné zrcadlo jejich výkonnosti. Herní kvalita nám chyběla, ale
potěšitelné je, že se nikdo nezranil a všichni dostali potřebnou herní
zátěž. V dobré formě se jeví například Vilím,“ uzavřel hodnocení trenér Kučera.