901_20230914_090631.jpg

Ondřej Hajník reprezentuje Českou republiku a náš klub na EUROCUPU v malém fotbale

Čáslavský obránce Ondřej Hajník se v těchto dnech vydal do Bulharska, kde se odehrává Eurocup v malém fotbale, což je druhý nejprestižnější evropský pohár v tomto sportu. Ondřej se v bulharském letovisku Sunny Beach představil v dresu týmu TFT EDERA Pardubice.

Pardubický výběr před dvěma lety v italském Rimini prošel až do čtvrtfinále Ligy mistrů, umístění teď hodlá ještě vylepšit. „Chceme dojít co nejdál. V roce 2021 jsme skončili pátí, když jsme ve čtvrtfinále vypadli s rumunskou Oradeou. Rádi bychom si sáhli na medaile,“ prohlásil předseda pardubického klubu David Haan.

Gól Ondry Hajníka v úvodním zápase základní skupiny.

Duely ve skupině D zahájila EDERA ve středu od sedmi hodin večer proti Anagennisi Kaisarianis z Řecka, který Češi porazili vysoko 7:0! Ve čtvrtek v poledne narazí na Fresh Fruit Stara Zagora z Bulharska a od šesti hodin večer se utká s celkem InterDnestrCom Tiraspol z Moldávie. „Řekli jsme si, že chceme hrát svoji hru, máme svoji taktiku, připravené standardky. Čekám docela dost od Řeků, budou spíš techničtější, ale těžko odhadovat. Bulhaři jsou velká neznámá,“ uvedl Haan.

„Zápasy se hrají na umělé trávě 2x 20 minut. Na turnaji je 28 týmů rozdělených v 7 základních skupinách, postupují první dva. První zápas jsme vyhráli 7:0 a jednou jsem se trefil do černého,“ popisoval Ondřej Hajník a pokračoval: „Dnes nás čekají dva zápasy a stačí nám tedy vyhrát jen jeden, abychom postoupili ze skupiny,“ upřesnil Hajník.

A jak se čáslavskému fotbalistovi zamlouvá prostředí v bulharském letovisku? „Pocity jsou skvělé, atmosféra výborná, bereme to seriózně a chceme se dostat co nejdál, nejlépe turnaj samozřejmě vyhrát,“ uzavřel.

Zápasy základních skupin se odehrávají na dvou hřištích. Z obou běží přímý přenos - vše naleznete zde!

Oficální web turnaje naleznete zde!