ČÁSLAVSK Dynamo České Budějovice
0:6
ne 21. 4. 2024 10:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 19. kolo

Ono to šlo. I s Dynamem mířícím do baráže o první ligu

Organizace hry se z pohledu čáslavských fotbalistek stala v neděli 21. dubna alfou a omegou v domácím utkání s Českými Budějovicemi, jasně vedoucím týmem tabulky druhé ligy dorostenek. Odrazilo se to v rozdílných výsledcích obou poločasů.

FK Čáslav – SK Dynamo České Budějovice 0:6 (0:6)

Jestliže Čáslavandy obdržely na podzim na českobudějovickém Složišti šest gólů za celých devadesát minut, v jarní odvetě hořely stejným výsledkem už po první půli. Navíc čtyři branky inkasovaly po chybách, za které by se museli stydět i žáčci.

Domácímu týmu tak reálně hrozil debakl, naštěstí pomohla poločasová přestávka a po ní trenér L. Hájek, který z lajny navigoval své svěřenkyně po hrací ploše. Najednou to byla úplně jiná organizace hry odzadu a výrazně se zlepšilo přebírání a dostupování protihráček. Výsledek? Bezbrankové druhé dějství proti suverénně vedoucímu tabulky, který nezadržitelně míří do baráže o první ligu!

„Snad tímhle počinem holky už konečně pochopily, že má cenu dodržovat stanovené taktické pokyny a vydat se na hřišti. Na druhou stranu by si měly uvědomit, že nejsou loutky, které v zápase někdo vede a říká jim, co mají přesně dělat. Musí se umět samy rozhodovat, tvořit, využít natrénované věci a hlavně se nebát mluvit,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Byla to celkem katastrofa, hlavně ten první poločas. Nedaly jsme si skoro jedinou přihrávku, ani jsme nehrály tělem, neměly jsme obsazené hráčky, pořád nám utíkaly. Druhý poločas byl o hodně lepší. Trenér nás koordinoval z lajny, což nám hrozně pomohlo. Kdybychom takhle hrály celou dobu, výsledek mohl být úplně jiný,“ zhodnotila zápas s českobudějovickým Dynamem čáslavská stoperka Martina Blehová.

Rozhodčí: J. Svoboda - P. Heřmánek, L. Kracík. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - Kar. Rozsypálková, I. Ondráčková, M. Blehová, A. Čejková - Luc. Vokounová, L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, P. Havránková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: D. Petiková, E. Čejková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Braník - Trutnov 18:0, Bohemians 1905 - Jihlava 1:3, Mělník - Most-Souš/Dobroměřice 2:7, Teplice - Sparta Praha B 4:3 pk, Dukla Praha B - Třebeš 2:1, Roudnice nad Labem - Zaječice nehráno.

Příští zápas: FK Čáslav - Sokol Zaječice (neděle 5. května od 10.00 hodin na umělé trávě).