JESENICEČÁSLAV
1:1(0:1)
so 26. 3. 2022 15:00 @ Jesenice, I. A třída sk. B, 18. kolo
254_20220328_102928.jpg

Oslabená juniorka si převezla z Jesenice bod

Fotbalisté čáslavské juniorky v dalším kole I. A třídy sk. B zavítali do Jesenice. Trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků řešil před zápasem výrazné problémy se sestavou. Kvůli pracovním povinnostem a zraněním mu chyběla řada hráčů. Do utkání tak musel nasadit tři polozraněné fotbalisty Dastycha, Kulhánka a Fišra. K tomu se do základní sestavy dostal i Jakub Svoboda, který naposledy odehrál soutěžní utkání před dvěma lety.

Jesenice – Čáslav B 1:1 (0:1)

„K utkání jsme vyjeli ve velice improvizované sestavě, kdy v základní sestavě musel hrát trenér A týmu, který dva roky nehrál. Dále byl v sestavě Dastych se zlomeným prstem, Kulhánek s přetrženými vazy a Fišra stále trápí natažené tříslo,“ vypočítával trenér Čáslavi Lukáš Jirků. „Před zápasem bych asi bod bral. Vzhledem k tomu, že jsme se ale dostali do vedení a v závěru jsme spálili tři vyložené šance ke skórování, tak je to asi málo. Mrzí nás to, měli jsme získat tři body,“ konstatoval.

„Nutno říct, že s fotbalem to příliš mnoho společného nemělo. Hrálo se na malém a hrbolatém hřišti, a tak jsme k tomu přizpůsobili taktiku a tentokrát jsme se nesnažili hrát fotbal, ale doslova to ukopat. Domácí se pokoušeli o kombinaci a z toho jsme vytěžili první gól, kdy po presinku se nám podařilo získat míč při rozehrávce soupeře a vstřelit gól,“ hodnotil Jirků a navázal: „Domácí nás potrestali po standardní situaci, kdy naši hráči místo toho, aby centr dohráli, tak reklamovali ofsajd,“ kroutil hlavou Jirků. „I tak jsme mohli ale vyhrát, dvě obrovské příležitosti spálil v závěru zápasu Papoušek,“ uzavřel.

Branky: 69. Novotný – 19. Klepal.

Rozhodčí: Trumpus – Bekešský, Kratochvíl. Žluté karty: Svoboda, Havrda, Kulhánek (všichni Č). Červená karty: 91. Kulhánek.

Jesenice: Mašek – Kutschera, Kubec, Petrach, Bureš, Novotný (72. Neumann), Pešl, Táčner (49. Rak), Novotný, Mráz, Štěpánek. Trenér Pavel Zdanovec.

Čáslav B: Beran – Dastych, Kubín, Svoboda, Lebduška – Fišr, Kulhánek (65. Lanc), Klepal, Havrda, Novák – Papoušek (88. Jirků). Trenér Lukáš Jirků.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!