12_20210827_115242.jpg

Osm minut stačilo Hannichovi na hattrick. Do kasy musí zaplatit pět stovek

Ve čtvrtém zápase letošní sezony divizní fotbalisté Čáslavi potřetí zvítězili. Na svém stadionu porazili Dvůr Králové 4:2. Díky tomu se vyhřívají na třetí příčce tabulky. Velkou zásluhu na výhře má ofenzivní borec Jan Hannich. Ten stihl nastřílet za osm minut tři góly. „V týmovém ceníku za toto musím dát pět stovek do kasy,“ culil se šťastný střelec.

Dal jste tři branky během osmi minut. Povedlo se vám něco podobného už někdy?

Myslím, že povedlo. Bylo to někdy v mládežnickém věku, možná v dorostu, ale už si to přesně nepamatuji kdy a proti komu to bylo.

Který z gólů byl nejlehčí a který vám dal nejvíce zabrat?

To záleží na divácích, který se jim nejvíce líbil. Za mě to byl ten první, kdy jsem vybojoval míč, obránce soupeře malinko podklouzl a já šel ze strany na gólmana a dal jsem to placírkou podél něj. A nejvíce mi dal zabrat ten třetí. To jsem se soustředil, abych dobře trefil míč a skončilo to v bráně, protože míč nešel po zemi, ale malinko skákal. Kdy jsem měl z levé strany souboj s obráncem a hlavou jsem si to dal před něj.

Co na na váš počin říkali spoluhráči?

Gratulovali mi a byli rádi, že se vyhrálo. A my jsme mohli jít slavit do kabiny.

Bude vás stát hattrick něco do hráčské kasy?

Ano bude. V týmovém ceníku za toto musím dát pět stovek do kasy. Kasa se pak vybírá na zápisné nebo rozlučky.

Prošel jste už řadou klubů. Kde se vám líbilo nejvíce a kde jste si nejvíce užívat fotbal?

Hodně jsem si oblíbil období v Hradci Králové, kdy jsem končil dorost a hrálo se v nově vybudovaném tréninkovém areálu Bavlna. A samozřejmě teď v Čáslavi, kde se mi daří a můžu pomoct klubu, abychom hráli hezký fotbal a chodilo se na nás dívat hodně lidí.

S kým si na hřišti a mimo něj nejvíce rozumíte?

Po lidské stránce si rozumím s každým v kabině a po té fotbalové je důležité si na lajně rozumět s bekem, když hraji záložníka. To je potřeba, aby ta naše strana byla nebezpečná a my jsme tak pomohli týmu v každém zápase.

Zdroj: Kutnohorský deník, Vladimír Malinovský.