147_20240430_091055.jpg
1024_20231113_090758.jpg

Petr Janda skončil v roli hlavního kouče u čáslavského áčka

Šéftrenér čáslavské mládeže Petr Janda před měsícem nastoupil k čáslavskému áčku. Vedení klubu si od jeho angažovaní slibovalo potřebný impuls v podobě nového trenéra, který by mohl zlomit bilanci nepříznivých výsledků. Bohužel se tak nestalo. Čáslav v posledních čtyřech kolech nevyválčila ani bod.

„Ještě před mým angažovaní k áčku jsme se s Kubou Svobodou dohodli, že se jedná o dočasné řešení do konce podzimu. Jsem šéftrenérem mládeže, kdy mám pod sebou dorosty a žákovské týmy. Takže to byla výpomoc,“ připomněl Janda a navázal: „Jak změna pomohla u dorostu, tak bohužel nepomohla áčku, protože se nepodařilo získat ani bod. S tím jsem nespokojený a beru si to za své. Hrozně mě to mrzí, ale to je život,“ uzavřel.

Vedení klubu tak zhruba měsíc řeší obsazení postu hlavního trenéra k A-týmu. „Po mé rezignaci jsme nechtěli být unáhlení v hledání nového kouče. Petr nám v tomhle ohledu vytrhl trn z paty, kdy za poslední měsíc obětovalv klubu všechen svůj čas, kdy působil u mládeže, tak u áčka. Za což mu patří poděkování. Škoda, že se nám nepodařilo naše společné úsilí přetavit v bodový zisk,“ konstatoval za vedení klubu Jakub Svoboda a pokračoval: „My jsme díky tomu dostali prostor hledat nového trenéra. Věřím, že do týdne, maximálně čtrnácti dnů bychom mohli nové jméno oznámit veřejnosti,“ uzavřel.