Nové Dvory/CírkviceČÁSLAV
125_20240312_115337.jpg
573_20221027_234309.jpg

Poslední roh v Nových Dvorech přinesl výbuch emocí

Šťastná, ubojovaná a hlavně zasloužená. Tak by se v krátkosti dala charakterizovat výhra čáslavských fotbalistek v Nových Dvorech. O vítězi utkání okresního přeboru starších žáků rozhodl v neděli 23. října okamžik po rohovém kopu v závěrečné minutě.

Nové Dvory/Církvice – FK Čáslav dívky 0:1 (0:0)

Čáslavandy chtěly po dvou prohrách opět bodovat, ale aby dosáhly svého cíle, bylo potřeba vynaložit víc úsilí, než samy asi čekaly. Mohly mít větší klid, kdyby proměňovaly šance. Protože se jim to nedařilo, musely o vítězství bojovat až do samotného konce. Sladká tečka však stála za to!

Z pohledu čáslavského týmu to byla už taková klasika: herně celkem dobrý, zakončení mizerné. Nejnebezpečnější hráčkou se stala E. Klérová, ovšem také ona si od letního přestupu z kutnohorské Sparty zatím neobula ty správné střelecké kopačky. „Už to tref, nebo z toho trefí mě,“ glosoval čekání na gól její otec Petr Klér.

Od své dcery se přesné trefy nedočkal, ale od její spoluhráčky ano. Stalo se tak v samém závěru zápasu. Čáslavandy měly výhodu rohového kopu, jehož rozehrání se ujala E. Bednářová a na který si na pokyn trenéra L. Hájka naběhla přes celé hřiště i brankářka K. Rozsypálková. Centrovaný míč proletěl k K. Bělohlávkové, která ho stejně jako proti Sázavě uklidila do sítě. Následovala obrovská dívčí radost, kterou na chvíli přerušilo rozehrání soupeře ve středovém kruhu a závěrečný hvizd rozhodčího J. Šandy.

„Takhle jsem holky slavit ještě neviděl, emocím daly volný průchod. U některých jsem zahlédl i slzy štěstí. Také jejich vítězný pokřik byl o poznání hlasitější než jindy. Byl jsem rád, že ten kýžený gól nakonec vstřelily a vyhrály, protože si to zasloužily,“ radoval se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Důležité z pohledu Čáslavi bylo udržet vzadu nulu. Hostující hráčky totiž sice dobývaly svatyni sdruženého celku Nových Dvorů a Církvice, avšak musely být ostražité v defenzívě. V té vynikala A. Vrabcová, která odehrála spoustu balonů hlavou, a co bylo potřeba, to pochytala brankářka K. Rozsypálková. Ta navíc přispěla k rozhodující trefě, když za bezbrankového stavu vyběhla 'čeřit vodu' do domácího pokutového území. „Bod byl pro nás málo, chtěli jsme vyhrát,“ okomentoval taktický tah při rohovém kopu v závěru utkání Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: K. Bělohlávková (E. Bednářová) - 0:1. Rozhodčí: J. Šanda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, J. Kapková, L. Hájková, N. Veselá, E. Klérová, Kar. Rozsypálková, K. Volencová, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malešov/Křesetice A - Zbraslavice 3:0, Sázava - Malín/Hlízov 3:2, Záboří nad Labem - Suchdol 0:5, Bratčice - Chotusice 0:0, Kutná Hora B - Uhlířské Janovice 8:0, Křesetice/Malešov B - Tupadly 1:3.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!