Křesetice/ Mal. BČÁSLAV
1:5
ne 30. 4. 2023 10:00 @ Křesetice, STARŠÍ ŽÁCI, 22. kolo

Poslední tým tabulky hrál prim, naštěstí jen v první půli

Se svou stále ještě dobrou fotbalovou pověstí si v prvním poločase zápasu v Křeseticích zahrávaly starší žákyně Čáslavi. Proti poslednímu týmu tabulky totiž v neděli 30. dubna podaly hodně matný výkon a přenechaly aktivitu soupeři.

Křesetice/Malešov B – FK Čáslav dívky 1:5 (1:1)

Kdyby sdružený tým Křesetic a Malešova vedl po první půli o tři góly, nikdo by se nemohl divit. Naštěstí brankářka K. Rozsypálková uchránila spoluhráčky od ještě větší pohromy a hlavně její zásluhou se před přestávkou odcházelo do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

„Absolutně jsem nechápal, co to holky na hřišti předváděly. To si fakt můžeme chodit jen občas kopnout a nemusíme ani trénovat, natož se bavit o nějaké taktice,“ byl čáslavský trenér Luboš Hájek hodně rozmrzelý.

Jeho emotivní projev v kabině si dívky vzaly v srdci, protože v kombinaci s novým složením základní sestavy hrály ve druhém poločase jako vyměněné. Najednou tam byly nacvičené fotbalové prvky, více pohybu i pěkné góly.

„Zápas ukázal, že ani s nejslabším soupeřem, který dosud získal pouze dva body, neumíme hrát za pravidelného střídání dvou vyrovnaných osmiček. Jednotlivá střídání jsou menší problém, na druhou stranu holky pak nemají přibližně stejnou herní minutáž, ale shodly se na tom, že jim to nevadí,“ řekl Luboš Hájek.

Jeho tým nyní čekají v rozmezí deseti dnů tři soupeři z horní poloviny tabulky okresního přeboru starších žáků: Uhlířské Janovice, Kutná Hora B a Sázava.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (E. Panýrková) - 0:1, E. Panýrková (L. Hájková) - 1:2, L. Vokounová (N. Levinská) - 1:3, N. Levinská (L. Vokounová) - 1:4, E. Panýrková (E. Bednářová) - 1:5. Rozhodčí: J. Svoboda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - N. Veselá, A. Vrabcová, A. Drážková - K. Bělohlávková, J. Kapková, E. Panýrková, Kar. Rozsypálková - N. Levinská. Průběžně střídaly: K. Volencová, I. Ondráčková, M. Kombercová, P. Havránková, E. Bednářová, L. Hájková, L. Vokounová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Chotusice - Tupadly 5:2, Sázava - Malešov/Křesetice A 8:0, Záboří nad Labem - Nové Dvory/Církvice 0:2, Kutná Hora B - Zbraslavice 10:0, Bratčice - Malín/Hlízov 1:2, Uhlířské Janovice - Suchdol 2:6.