Povinná výhra se Zbraslavicemi měla zbytečnou kaňku

Nejdřív prohra 0:10 doma se Zručí nad Sázavou a hned druhý den výhra 6:1 v Malešově. S takovým výsledkovým rozptylem přijeli starší žáci Zbraslavic v neděli 14. listopadu do Čáslavi k poslednímu podzimnímu mistrovskému utkání. Na dívky si ale nepřišli.

FK Čáslav dívky – SK Zbraslavice 4:1 (2:0)

Že by čáslavská děvčata neměla brát tým ze spodních pater tabulky okresního přeboru starších žáků na lehkou váhu, se přesvědčila hned v úvodu zápasu, kdy hosté v tutové šanci před prázdnou bránou nastřelili překvapivě jenom tyč. Varování zabralo, pak už si holky dávaly o hodně větší pozor a samy udeřily, když se v rozmezí šesti minut gólově prosadily N. Levinská a E. Panýrková.

Na další branky si fanoušci domácího týmu museli počkat do druhého poločasu, kdy skóre zvýraznila K. Bělohlávková a po rohovém kopu E. Panýrkové i zbraslavická M. Blehová, která nasměrovala míč do vlastní sítě. Čáslavandy v následujících minutách ještě zvýraznily územní převahu a především díky aktivitě L. Hájkové na pravé lajně si vytvořily několik dalších dobrých příležitostí, ovšem už bez úspěšného zakončení.

O gólovou tečku se tak postarali hosté, kteří v závěrečné minutě utkání zaznamenali alespoň čestnou branku. „Stejně jako před týdnem s Tupadly jsme přišli o čisté konto na samém konci zápasu. Sice nás to tentokrát plný bodový zisk nestálo, ale byla to na naší hře zbytečná kaňka,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Dále ho opět mrzely neproměněné šance a také zranění M. Kombercové v prvním poločase. „Při vyšetření na chirurgii v čáslavské nemocnici ji lékař diagnostikoval naražený nárt a nařídil dvoutýdenní klid,“ reprodukoval zprávu od rodičů Luboš Hájek. Ten měl ale jinak z utkání velmi dobrý dojem. „Mistrovský podzim jsme zakončili povedeným výkonem a povinným vítězstvím. Můžeme být spokojení,“ usmíval se kouč Čáslavi.

Fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (E. Panýrková) - 1:0, E. Panýrková (L. Hájková) - 2:0, K. Bělohlávková (bez asistence) - 3:0, vlastní (E. Panýrková) - 4:0. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - K. Bělohlávková, E. Panýrková, L. Hájková - Kar. Rozsypálková, N. Levinská. Průběžně střídaly: N. Štočková, S. Svobodová, N. Veselá, V. Vránová, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Suchdol/Uhlířské Janovice - Tupadly 6:0, Bratčice - Malešov/Křesetice 1:0, Zruč nad Sázavou - Záboří nad Labem 8:0, Nové Dvory - Sázava 2:3.