1070_20240118_092747.jpg

Představujeme první zimní posilu: Daniel Nešpor

Obrannou hru Čáslavi přichází posílit velezkušený fotbalista Daniel Nešpor. Šestatřicetiletý obránce, či defenzivní záložník přichází do Čáslavi na přestup. Danielovým posledním působištěm byla Velim na Kolínsku, kde hrál krajský přebor.

Daniel Nešpor žije na Vysočině. Jeho bohatá fotbalová kariéra je ovšem spjatá především se dvěma celky ze Středočeského kraje, a to Kolínem a Vlašimí.

Jeho kariérní kroky ale zamířily i do nejvyšší fotbalové soutěže. V sezoně 2010/11 se dostal do kádru hned dvou prvoligových celků. Nejprve v rámci hostování hájil barvy Bohemians 1905. V dresu Klokanů odehrál 11 zápasů a postavil se týmům jako Viktorii Plzeň, Slovanu Liberec, Zbrojovce Brno či Baníku Ostrava. Na kontě má rovných 990 minut na hřišti. „Bohemka byla má první ligová zkušenost a na první ligový zápas se nezapomíná. Bylo to proti Hradci Králové a tenkrát jsme remizovali 1:1,“ vzpomíná Daniel Nešpor.

Na jaře téže sezony se stal součástí celku Slovácka, kde odehrál 3 utkání, a to s Libercem, Brnem a Olomoucí. Na hřišti strávil přesně 225 minut. „Na Slovácko vzpomínám rád, tamější lidé jsou strašně hodní a milí. I přesto na Bohemku vzpomínám víc i s ohledem, že jsem tam byl na hřišti s osobnostmi jako je Radek Snozík, Lukáš Hartig, Jiří Kaufman nebo současná legenda Pepa Jindřišek,“ prozradil.

Zkušenosti nasbíral nejen v nejvyšší lize, ale také v lize druhé. S Kolínem si totiž FNL nezahrál, startů však má přesně 44, a to s Vlašimí. V sezoně 2009/10 patřil k základním hráčům sestavy a odehrál všechna utkání. Vstřelil také svůj jediný gól, a to 4. března 2010 do sítě Hlučína. Ve své druhé druholigové sezoně, tedy v sezoně 2011/12 nastoupil ke 14 duelům a v zimní přestávce zamířil do Kolína.

S A-týmem Kolína prožil postup z Divize do ČFL (sezona 2011/12), dvě překvapivé sezony v ČFL (2012/13, 2013/14), přičemž ta druhá skončila historickým postupem do FNL. Druhou ligu si ale s Kolínem nezahrál. Odešel za svým extrenérem Romanem Veselým do Střížkova a jen z dálky hleděl na kolínský nezdar ve druhé nejvyšší soutěži. Po roční odmlce se vrátil do kolínských řad. Po příchodu už ale žádné extra úspěchy s týmem nezaznamenal, ba naopak. Ihned musel skousnout pád do divize a následné dvě sezony v ní, tedy až do odchodu do Rakouska.

Následně se na záčatku sez objevil zpět v České republice, kde oblékal barvy Humpolce v divizi a naposledy Velimi v krajském přeboru. Na začátku ledna tohoto roku Daniel Nešpor přestoupil do Čáslavi.

Dane, vítej!

S využitím zdroje a fota: https://sparta-kolin.cz/2020/1..., Foto: 1x Slovácký deník, 1x svoboda.info