147_20240430_091055.jpg
1076_20240126_095115.jpg

Představujeme zimní posilu: Daniel Turyna

Dres Čáslavi bude v jarní části divizní sezóny oblékat útočník Daniel Turyna. Ten do našeho klubu přestoupil z třetiligových Záp. Pětadvacetiletý útočník je mládežnickým reprezentantem. V letech 2020 až 2022 nastupoval v dresu béčka pražské Sparty ve druhé lize. Na jaře 2023 zamířil k dalšímu druholigovému angažmá do FK Třinec. Na podzim této sezóny zakotvil ve třetí lize v klubu SK Zápy. V lednu 2024 Daniel Turyna podepsal přestup k nám do Čáslavi!

Fotbalové začátky

Daniel Turyna začal svou kariéru v klubu AFK Pečky, odkud odešel do Slavie Praha. Brzy se ale stěhoval k největšímu konkurentovi - do pražské Sparty (vyměněn byl za Jana Kuchtu), kde prošel několika mládežnickými kategoriemi. V rudém dresu získal v sezoně 2015/2016 s týmem U19 mistrovský titul.

Mládežnický reprezentant

Daniel Turyna je také úspěšným reprezentantem v kategoriích U17, U18, U19 a U20. V roce 2017 se zúčastnil ME hráčů do devatenácti let, kde se blýskl dvěma góly do sítě Švédska.

AC Sparta Praha

V A-týmu Sparty debutoval 4. května 2016 v odvetném zápase semifinále českého poháru proti klubu FK Jablonec (prohra 1:2), odehrál 72 minut a vstřelil svůj první gól za první mužstvo. Trenér Zdeněk Ščasný dal v odvetě kvůli velké marodce prostor dorostencům a juniorům, Sparta po prohrách 0:2 a 1:2 do finále nepostoupila.

FK Senica

Před ročníkem 2016/17 odešel na hostování do slovenské klubu FK Senica. Na hostování ve slovenské Senici odehrál v nejvyšší soutěži 24 zápasů a vstřelil dvě branky.

SK Dynamo České Budějovice

V létě 2017 odešel na hostování do SK Dynamo České Budějovice. Tam na podzim odehrál jen tři druholigové zápasy, ve kterých se střelecky neprosadil. I proto bylo hostování, které původně mělo trvat do konce sezóny, ukončeno už po půl roce.

FC Vysočina Jihlava

Po nepovedeném podzimu v Českých Budějovicích v zimě zamířil na další hostování. Do nejvyšší soutěže si ho vytáhla Vysočina Jihlava. Tam v jarní části sezóny 2017/18 neodehrál ani jedno utkání a nedokázal tak zabránit sestupu Jihlavy do druhé ligy. Jeho hostování V Jihlavě ovšem pokračovalo až do konce sezóny 2018/19. V této sezóně odehrál 8 zápasů ve druhé lize, ani jednou se gólově neprosadil. Svou jedinou soutěžní branku v Jihlavě dal 14. srpna 2018 v utkání MOL Cupu proti SFK Vrchovina. Pomohl tak k výhře 3:1.

Kapitán Sparty B

Na podzim roku 2020 se Turyna vrátil do Sparty Praha. Nejprve pomohl béčku k postupu do druhé ligy, kdy v dalších sezónách nastupoval za sparťanskou rezervu ve druhé nejvyšší soutěži, dokonce i s kapitánskou páskou na ruce.

Na jaře 2022 Daniel Turyna přestoupil do druholigového Třince. Vinou zranění ale odehrál jen osm zápasů a vstřelil jednu branku.

V srpnu 2023 se Daniel Turyna přesunul do třetiligových Záp, ve jejichž dresu nastoupil k devíti zápasům, ve kterých se dvakrát gólově prosadil.

V lednu letošního roku pak Daniel Turyna přestoupil do našeho klubu, kterému chce pomoci v boji o záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Dane, vítej v Čáslavi.

Zdroje: Foto1: Štěpán Černý, fotbal.cz, Foto2: sparta.cz., Foto3: X, Daniel Turyna.