147_20240430_091055.jpg
1072_20240121_121710.jpg

Představujeme zimní posilu: Jindřich Kučera

Do Čáslavi přichází z rakouského klubu SK Eggenburg jednatřicetiletý Jindřich Kučera. Ofenzivní záložník působil v posledních letech v rakouských soutěžích, kde během šesti sezón odehrál ve čtyřech klubech na úrovni první a druhé Landesligy celkem 139 utkání, ve kterých nastřílel pětatřicet branek.

Jindřich Kučera prošel mládežnickými týmy FC Vysočina a poprvé na sebe výrazně upozornil v ročníku 2010/11 v dorostenecké extralize, kdy v 26 zápasech nastřílel 10 branek. Následující dorostenecký ročník však pro něj přinesl vleklé zdravotní problémy a pouze 2 ligové starty. Podzim 2012 strávil na hostování v Havlíčkově Brodě, aby se v lednu vrátil do kádru juniorky. Během jara 2013 nastoupil do 16 utkání Juniorské ligy, zaznamenal 7 gólů a náležel mezi nejlepší hráče jihlavského týmu. Na začátku září 2013 se přesunul do "A" týmu Jihlavy. Tady ovšem nastoupil pouze do jediného utkání – v zápase 8. kola na hřišti Sigmy Olomouc (3:4) střídal v 74. minutě.

V zimě 2014 odešel na půlroční hostování do třetiligového Žďáru nad Sázavou. Přípravu na novou sezonu 2014/15 začal v "A" týmu jihlavské Vysočiny. Na soustředění do Rakouska již ale s týmem neodjel a následně zamířil na hostování do třetiligové Chrudimi. Jelikož z důvodu častého střídání se s exsparťanským Radimem Holubem neodehrál za Chrudim takové množství minut, jaké si vedení Vysočiny představovalo, vrátil se zpátky do Jihlavy.

Vzápětí odešel na testy do Střížkova. Na testech očividně zaujal, neboť se v půlce února 2015 jednalo o formě podoby jeho působení v týmu. Nakonec do Střížkova zamířil na hostování. Vinou zranění poprvé do ligového zápasu naskočil až ve 20. kole v souboji s MFK Chrudim (2:0).

Následovalo hostování v Kolíně a Chrudimi. V roce 2018 se Kučera poprvé přesunul do Rakouska. O dva roky později se Jindřich Kučera objevil zpět v dresu Havlíčkova Brodu, odtud však znovu po chvíli mířil za hranice. V lednu 2024 Jindřich Kučera podepsal smlouvu v Čáslavi a přestoupil do našeho klubu.

Jindro, vítej v Čáslavi!

Zdroj text: wikipedia, zdroj foto: vysocinajihlava.cz, mfkchrudim.cz, https://www.oefb.at