1074_20240124_011818.jpg

Představujeme zimní posilu: Ondřej Vencl

Vyztužit zadní řady našeho týmu přichází třicetiletý Ondřej Vencl, který v jarní části sezóny působil v třetiligové rezervě klubu FK Pardubice. Statný obránce v tomto klubu plní roli kondičního trenéra u mládežnických celků. Do Čáslavi by měl Ondřej zamířit na půlroční hostování.

Fotbalové začátky

Svůj fotbalový talent začal Ondřej Vencl rozvíjel v Pardubicích. Přes Slovan Pardubice se dostal až do akademie FK Pardubice, kde hrál v nejvyšší české lize starších žáků a poté v nejvyšší soutěži starších dorostenců, kde v barážovém utkání ve Frýdku Místku vystřílel svému týmu záchranu.

Z dorostenecké kategorie se Vencl přesunul v létě 2012 do A týmu FK Pardubice, který pod vedením Martina Svědíka hrál 2. fotbalovou ligu. Zkušenosti s dospělým fotbalem získával nejprve v divizním B-týmu a také v Kolíně a rovněž u nás v Čáslavi, kde naskočil v rámci farmy do ČFL. Postupem času si vybudoval místo v základu A týmu a během čtyř let v něm nasbíral 77 startů a připsal si dva mistrovské góly.

Foto: Ondřej Vencl v dresu Čáslavi v ČFL. Zdroj: svoboda.info

Starty v první slovenské lize

V létě 2016 dopomohl týmu FC Nitra k postupu do 1. slovenské fotbalové ligy. První ligový start si na Slovensku připsal 11. srpna 2017 v derby proti FC ViOn Zlaté Moravce. O tři měsíce později proti stejnému soupeři zaznamenal také zatím dosud svůj jediný ligový gól, který se mu podařilo vsítit už ve dvacáté vteřině utkání. „Nejlepší časy jsem zažil opravdu na Slovensku, kde jsme v Nitře vykopali první ligu. Probíhala tam obrovská fotbalová euforie. Chodilo na nás spoustu lidí a zažil jsem tam opravdu krásné časy. Dokonce jsme hráli i play off proti Žilině o Evropu,“ řekl Ondřej Vencl v jednom z rozhovorů pro Pardubický deník.

Foto: Ondra Vencl v dresu FC Nitra. Zdroj: web.

Druholigové angažmá

Poté zamířil do Rakouska, aby se na začátku roku 2019 se vrátil do Česka, když se dohodl s MFK Chrudim. Během roku a půl v klubu odehrál 37 ligových zápasů a několikrát dokonce navlékl i kapitánskou pásku. „Za mě super období. Přicházel jsem ještě za trenéra Jirouska a bylo tam dost kluků, kteří v tom klubu vyrůstali. Hrál jsem tam i za trenéra Veselého, kdy se navázala spolupráce s Hradcem a jádro klubu stále tvořili hráči z východních Čech. Měl jsem to kousek od baráku a zažil jsem tam super zážitky,“ konstatoval Vencl.

Foto: Hlavičkují Vencl v dresu MFK Chrudim. Zdroj: mfkchrudim.cz

Třetiligové štace

V sezóně 2021/2022 působil Vencl ve třetiligových Zápech a od sezóny 2022/2023 pak v rezervě FK Pardubice ve třetí lize, kdy na podzim odehrál deset utkání

Foto: Vecl v utkání s Hradcem Králové B. Zdroj: fkpardubice.cz.

V lednu 2024 Ondra Vencl zamířil do našeho klubu na půlroční hostování z FK Pardubice.

Ondro, vítej v Čáslavi!