Přestárlého hráče Močovic se dařilo stále zaměstnávat

Nepříjemností v podobě vlastního gólu D. Lebedy po rohovém kopu už ve 2. minutě začalo v sobotu 1. října pro čáslavské béčko utkání okresního přeboru mladších žáků v Močovicích. Velkou komplikaci to ale hostům směrem k výsledku nezpůsobilo.

Sokol Močovice – FK Čáslav B 3:7 (2:3)

Z pohledu Čáslavi bylo klíčové ubránit vytáhlého A. Lagrona, který všechny ostatní hráče o nutný kus přerostl a navíc by měl datem narození patřit do koncového ročníku u starších žáků. Skvěle si s ním ale dokázal poradit o čtyři roky mladší útočník T. Pekhart, který ho svou rychlostí neustále zaměstnával a držel ho tak v bezpečné vzdálenosti od čáslavské brány.

A právě T. Pekhart byl rozdílovým hráčem, vždyť vstřelil čtyři ze sedmi gólů hostujícího celku a na jeden přihrál. „Bez něj bychom měli daleko větší starosti,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek s tím, že celý tým odvedl v Močovicích dobrou práci.

Další dva celky mladších žáků Čáslavi hostily ve stejnou dobu v ligovém klání Náchod. V kategorii U13 zůstalo vítězství po výsledku 14:3 doma (fotogalerii najdete ZDE), v kategorii U12 se z výhry 13:1 radovali hosté (fotogalerii najdete ZDE).

Branky a asistence Čáslavi B: T. Pekhart (P. Havránková) - 1:1, T. Pekhart (D. Lebeda) - 2:2, D. Lebeda (J. Paula) - 2:3, M. Zikmunda (bez asistence) - 2:4, T. Pekhart (bez asistence) - 2:5, T. Pekhart (A. Fliegel) - 3:6, A. Fliegel (T. Pekhart) - 3:7. Rozhodčí: J. Šanda. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: T. Klapal - P. Zelený, E. Skaláková, M. Zikmunda - P. Havránková, J. Paula, D. Lebeda - T. Pekhart. Průběžně střídali: O. Rek, A. Fliegel, V. Vránová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice/Nové Dvory - Malín/Hlízov 0:4, Uhlířské Janovice - Suchdol 11:4, Čáslav A - Bratčice 3:3, Kutná Hora B - Paběnice 10:1, Vrdy - Chotusice 0:12.