ČÁSLAVTJ Svitavy
so 15. 4. 2023 13:30 @ Ohrazenice - UMT, ČDŽ U 15 C, 18. kolo
125_20240312_115337.jpg
714_20230418_095130.jpg

Pro tři body z “domácího“ zápasu jsme si dojeli do Pardubic

Zápasy se Svitavami jsou v této sezóně zakleté. Podzimní domácí jsme kvůli nezpůsobilému hřišti po odložení odehráli na umělce ve Svitavách. Před jarním domácím zápasem v Čáslavi opět zapršelo, a tak jsme k sehrání zápasu využili hřiště s umělou trávou v ohrazenickém areálu FK Pardubice. V podzimním zápase se chvíli před koncem zranil Petr Kovář, v tomto se to bohužel stalo opět. Doufejme, že z toho nebude dlouhodobější výpadek.

FK Čáslav – TJ Svitavy 2:1 (1:0)

Samotný zápas rozhodly naše dvě gólové akce po rohových kopech, které orámovaly poločasovou přestávku. První gól po našem rohovém kopu na zadní tyči uklidil do brány Honza Procházka. Druhý padl po rohovém kopu Svitav, který jsme odvrátili a podnikli rychlý útok. Kuba Vrdský dostal balón na polovinu hřiště, přešel přes obránce a řítil se sám na brankáře, kterého ale při zakončení trefil. Následně se opět dostal k míči a nahrál doprava Davidovi Dražinovskému, který šel z pravé strany sám do vápna. Před malým vápnem přihrál zpět Kubovi na střed a ten se trefil po zemi k zadní tyči.

Prvnímu gólu předcházel poločas s naší mírnou převahou, která přinesla několik střel ze střední vzdálenosti, jež ale brankáře hostí nevystrašily. Po pěkné kombinaci měl ve vápně nadějnou pozici Ondra Petr, jeho zakončení skončilo na tyči. Jinak naše hra trošku připomínala auto s dieselovým motorem a zařazenou trojkou. Na čtyřku jsme to rozjeli až před poločasem a sérii rohových kopů využili k vedoucímu gólu.

Na začátku druhého poločasu nakopl motory Kuba Vrdský a po prvotním zaváhání zužitkoval další pobídku ve druhý gól. Ve 45. minutě bohužel za ruční brzdu zatáhl Dominik Miláček, když hasil situaci po bídné malé domů Petra Kováře. Kluci podřadili a do konce zápasu příkladně bojovali tak, že nepřipustili žádný výraznější svitavský tlak. Z naší strany stojí za zmínku dalekonosná střela Kuby Vrdského do břevna, který se po zisku míče snažil využít vysokého postavení brankáře hostí. Ti měli dva závary po trestných kopech, ale proměnili až ten z poslední minuty, když jsme byli kvůli ošetřování na hřišti v devíti a střílený centr bez jakéhokoliv zásahu zapadl k zadní tyči.

V tomto zápase se kluci ukázali jako opravdoví bojovníci. V první půli jsme trošku bojovali sami se sebou. Ve druhé se jeden bojovník obětoval, abychom nedostali gól, a zbylí potom vyválčili vítězství.

Branky: 39. Jan Procházka, 42. Jakub Vrdský - 79. Matěj Strýček

Červená karta: 45. Dominik Miláček.

Čáslav: Bednář – Houdek, Kovář, Miláček, Šanc Mi. (56. Šveřepa) – Procházka, Petr, Medlen (46. Vavřina) – Dražinovský (67. Kříž), Vrdský, Rajchman.