ČÁSLAVSÁZAVA
2:6
so 15. 10. 2022 10:30 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 11. kolo

Prohra se Sázavou nebolela, byť nedostatky se objevily

Porovnat fotbalový um s dalším týmem z čela tabulky okresního přeboru starších žáků měly po týdnu fotbalistky Čáslavi. V sobotu 15. října hostily druhou Sázavu a po závěrečném hvizdu rozhodčího si mohly bez uzardění říct: „Prohrály jsme se ctí.“

FK Čáslav dívky – FK Kavalier Sázava 2:6 (0:2)

„Tahle porážka nebolí,“ souhlasil čáslavský trenér Luboš Hájek a pokračoval: „Holky podaly proti kvalitnímu soupeři velmi dobrý výkon. Samozřejmě tam byly nedostatky, jinak bychom neprohráli, ale cením si toho, že dívky bojovaly a znepříjemnily soupeři cestu za očekávaným vítězstvím.“

Hodně zajímavá byla na začátku druhého poločasu fáze, kdy Čáslavandy po rohovém kopu I. Ondráčkové vstřelily K. Bělohlávkovou kontaktní branku a snížily stav utkání na 1:2. V tu chvíli hosté hodně znejistili a dokonce si mezi sebou vyměnili několik nepublikovatelných slov. Včas se však dokázali uklidnit a následně sérií čtyř gólů rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Konečnou podobu výsledku dala N. Levinská, která si pěkně do pohybu zpracovala míč po dlouhém výhozu brankářky K. Rozsypálkové, zrychlením se zbavila bránícího hráče a pak už se těšila z přesné střely.

Branky a asistence Čáslavi: K. Bělohlávková (I. Ondráčková) - 1:2, N. Levinská (K. Rozsypálková) - 2:6. Rozhodčí: J. Svoboda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - E. Klérová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, L. Vokounová, K. Bělohlávková, K. Volencová, E. Skaláková, L. Hájková, N. Veselá, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín/Hlízov - Kutná Hora B 2:1, Uhlířské Janovice - Křesetice/Malešov B 6:2, Chotusice - Suchdol 3:3, Malešov/Křesetice A - Záboří nad Labem 2:1, Zbraslavice - Nové Dvory/Církvice 0:1, Tupadly - Bratčice 5:2.