147_20240430_091055.jpg
867_20230901_143247.jpg

Protest Čáslavi smeten ze stolu, trenér Jakub Svoboda předán disciplinárce

Fotbalový klub Čáslav po sobotním utkání divize C mezi domácím celkem TJ Jiskra Ústí nad Orlicí byl hrubě nespokojen s vedením utkání ze strany rozhodčích. FK Čáslav podal v pondělí 28. srpna protest k udělení červené karty pro hráče Čáslavi Jakuba Pecu v 19. minutě utkání.

Hlavní rozhodčí utkání Lukáš Machýček v zápise o utkání doslovně uvedl: „Zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva, zmařil zjevnou brankovou možnost soupeře podražením zezadu mimo pokutové území a rozhodčí nařídil PVK.“

Stop na jedno utkání

Komise rozhodčích na svém středečním zasedání protest Čáslavi smetla ze stolu. Hráč Jakub Peca byla nakonec potrestán nejnižším možným trestem, a to stopkou na jedno soutěžní utkání.

Vyjádření trenéra řeší diciplinárka

Zároveň disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s trenérem čáslavského A-týmu Jakubem Svobodou, který se po utkání pro klubový web vyjádřil k výkonu hlavního sudího Machýčka s tím, že z něj byl během utkání a po jeho skončení cítit alkohol.

V médiích se 30. srpna objevilo vyjádření vedení TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, ve kterém jsou naši hráči a funkcionáři osočováni nejrůznějšími nepravdami. Na tento dokument hodlá vedení FK Čáslav reagovat v nejbližších dnech.

Po vytvoření si nezávislého pohledu z průběhu utkání je zde k dispozici záznam z utkání, případně pod článkem sestřih zásadních momentů zápasu.