ČÁSLAVBratčice
3:2
so 22. 4. 2023 15:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 21. kolo

První jarní radost: Bratčice přišly o dvougólový náskok

Až na čtvrtý pokus se starším žákyním Čáslavi podařilo bodovat v jarním mistrovském utkání. V sobotu 22. dubna urvaly vítězství s Bratčicemi, které se dostaly do dvoubrankového vedení. Otočit skóre se povedlo v rozmezí necelé čtvrthodiny.

FK Čáslav dívky – AFK Bratčice 3:2 (0:1)

Touha konečně vyhrát byla na fotbalistkách Čáslavi patrná, ovšem nedůrazem v brankovišti soupeře se v prvním půli samy připravily o možnost jít svému cíli naproti. To hosté měli povedený vstup do obou poločasů, kdy se i dvakrát gólově prosadili.

Čáslavandy ale nesložily zbraně. Klíčové role se ujala E. Panýrková, která zavelela k výsledkovému obratu. Začala tím, že si naběhla na jednu z pěkných průnikových přihrávek L. Hájkové, byla faulovaná a proměnila odpískanou penaltu. Následně zužitkovala nahrávku L. Vokounové a vše završila asistencí u gólu N. Levinské. Toto stihla v rozmezí 42. a 53. minuty.

„Pokud vezmu zápas z pohledu, jak bychom se chtěli prezentovat na hřišti, tak se mi hra po většinu času nelíbila. Ovšem na druhou stranu musím holky pochválit, že i když se jim fotbalově moc nedařilo, bojovaly a výhru nakonec i s přispěním své brankářky a s velkou dávkou štěstí ukopaly. Doufám, že jim tohle vítězství v další fázi jarní sezony nějakým způsobem pomůže,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten se po ukončení prvního poločasu rozčílil na rozhodčího J. Šandu, že zbytečně zkrátil hrací čas o dvě až tři minuty, ale v závěru zápasu mohl být rád, že sudí neodpískal pokutový kop ve prospěch Bratčic. Proti nim poprvé po letním přestupu do Čáslavi nastoupila jejich bývalá hráčka K. Volencová, a jak jinak než jako kapitánka týmu.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (pokutový kop) - 1:2, E. Panýrková (L. Vokounová) - 2:2, N. Levinská (E. Panýrková) - 3:2. Rozhodčí: J. Šanda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Volencová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, L. Hájková, E. Panýrková, N. Levinská - K. Bělohlávková. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Uhlířské Janovice - Chotusice 4:1, Tupadly - Záboří nad Labem 2:0, Nové Dvory/Církvice - Sázava 1:9, Malešov/Křesetice A - Kutná Hora B 0:8, Malín/Hlízov - Suchdol 1:4, Zbraslavice - Křesetice/Malešov B 1:1.