436_20220802_145750.jpg

První přípravné utkání nových týmů U15 a U14

První zápas v letním přípravném období na novou sezónu absolvovaly společně oba týmy proti hráčům FC Slovan Havlíčkův Brod na hřišti v Tupadlech, přičemž v předcházejících dnech stihly tři tréninkové jednotky.

FK Čáslav – FC Slovan Havlíčkův Brod 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Účast na trénincích i zápase výrazně ovlivnilo období prázdnin a dovolených, s čímž se ale potýkají všechny týmy, a i proto se zápas hrál v hokejovém formátu 3x 30 minut a ve všech třetinách trenéři postavili mix hráčů z obou týmů.

Zahajovací sestavu lépe trefili trenéři Slovanu, jejichž hráči působili živějším dojmem a od první minuty byli aktivnější. Pramenilo z toho na 10 rohových kopů, při kterých byla patrná výšková převaha. Hned ten první se i díky našemu špatnému bránění hostům podařilo proměnit. Po zbytek první třetiny hrozili rychlými výpady za naši obranu a v závěru se jim dva podařilo proměnit. Naše hra byla pomalá s malou nabídkou hráčů bez míče a vypracovali jsme si jenom pár náznaků šancí, ale bez využití.

Od druhé třetiny se dění na hřišti vyrovnalo a míč jsme měli víc na kopačkách my. První snížení přišlo v polovině druhé třetiny, když Míla Šanc na levé straně zastavil útok hostů, s pomocí teče dostal míč na střed hřiště k Radkovi Medlenovi, který po krátkém driblinku skvěle načasoval a nasměroval přihrávku nabíhajícímu Kubovi Vrdskému, jenž sám před brankářem nezaváhal a z hranice šestnáctky skóroval po zemi k tyči. Druhý gól jsme přidali v závěrečné třetině, kdy po kombinační akci pravé strany se přetažený míč dostal doleva k Tomáši Vedralovi, který na malém vápně našel Honzu Procházku, ten přihrávku chladnokrevně zpracoval a skóroval.

Žádné další šance jsme již nevyužili a zlepšená obranná fáze podpořená úspěšnými zákroky brankářů nedovolila skórovat ani soupeři. Zápas měl slušné tempo a potěšující je zlepšený výkon po nepovedené první třetině.

Branky: Jakub Vrdský, Jan Procházka.

Čáslav 1. třetina: Jeřicha – Šveřepa, Vavřina, Procházka, Zavadil – Chloupý, Dražinovský (10. Medlen), Petr, Kosolapčenko – Kříž, Šanc Ma.

Čáslav 2. třetina: Jeřicha (15. Bednář) – Miřátský, Vavřina (15. Procházka), Miláček, Šveřepa (15. Šanc Ma.) – Šanc Mi., Medlen, Rajchman (15. Petr), Vedral - Vrdský, Michera

Čáslav 3. třetina: Bednář – Chloupý (15. Miřátský), Procházka, Miláček, Šanc Mi. (15. Zavadil) – Šanc Ma. (20. Šveřepa), Medlen, Petr (15. Vavřina), Kosolapchenkov (15. Vedral) – Vrdský, Kříž (15. Michera).

PROGRAM PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ:

neděle 7. 8. 2022, 10.00 hodin, Benešov, hřiště Úročnice

čtvrtek 18. 8. 2022, Žďár nad Sázavou (v rámci soustředění)

pátek 26. 8. 2022, 17.00 hodin, Tatran Střešovice (možná změna na středu).