ČÁSLAVMalín/Hlízov
st 28. 9. 2022 9:30 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 3. kolo
125_20240312_115337.jpg
525_20220930_214001.jpg

První prohra v sezoně: v Malíně se ozvala stará bolest

Až v šestém zápase okresního přeboru starších žáků poznaly hořkost porážky fotbalistky Čáslavi. Ve středu 28. září podlehly nejtěsnějším rozdílem sdruženému týmu Malína a Hlízova. Rozhodnutí přinesl proměněný pokutový kop v deváté minutě.

Malín/Hlízov – FK Čáslav dívky 1:0 (1:0)

Z pohledu Čáslavi se opět ozvala stará bolest, a sice malá produktivita v koncovce. „Je to pořád dokola, ale stále na tom pracujeme. Pilujeme zakončení na trénincích, zkoušíme hráčky, kterým by útočný post sedl nejlépe, a snažíme se zvýšit tlak do brány,“ naznačil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Šancí si Čáslavandy vytvořily poměrně dost. Střelecky se činila N. Levinská, ovšem o gólovou radost ji připravila tyčka nebo vynikající zákrok brankáře J. Jelínka, který míč směřující do šibenice vytáhl na rohový kop. Neúspěšné byly i pokusy E. Klérové, E. Bednářové či E. Panýrkové.

„V Malíně nezvítězil lepší tým, ale ten, který dokázal vstřelit gól. A právě o tom fotbal je,“ podotkl Luboš Hájek. I přes porážku své svěřenkyně pochválil. „Líbilo se mi, že holky hrály s nasazením, tlačily se do zakončení, ovšem tentokrát to ani jednou nevyšlo,“ doplnil kouč s tím, že výbornou práci v obraně odvedly I. Ondráčková a A. Vrabcová, ve středu zálohy příjemně překvapila L. Hájková.

A co dodat k rozhodujícímu momentu zápasu? Penalta byla podle trenéra L. Hájka zbytečná. Nejmladší hráčka v čáslavské sestavě J. Kapková totiž šla do souboje v pokutovém území neopatrně, navíc prostor ještě zajišťovala I. Ondráčková. „Nemá cenu z toho dělat tragédii. Justýna získala novou zkušenost a fotbalově ji to posune zase o kus dál,“ podpořil Luboš Hájek talentovaného benjamínka v kádru.

Rozhodčí: M. Semirád. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Vrabcová, J. Kapková - L. Hájková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: A. Drážková, E. Klérová, N. Veselá, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Křesetice/Malešov B - Záboří nad Labem 1:1, Zbraslavice - Uhlířské Janovice 3:5, Sázava - Suchdol 6:0, Kutná Hora B - Bratčice 2:1, Malešov/Křesetice A - Tupadly 3:4, Nové Dvory/Církvice - Chotusice 2:6.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!