Prvomájový duel v Bratčicích rozhodla jediná branka

O tom, že každý víkend není posvícení, se přesvědčil fotbalový dívčí tým Čáslavi v neděli 1. května. V dalším kole okresního přeboru starších žáků nedokázal v Bratčicích navázat na docela povedený výkon ve Zbraslavicích a zůstal tentokrát hodně za očekáváním.

AFK Bratčice – FK Čáslav dívky 1:0 (1:0)

Zklamáním byl z čáslavské strany zejména první poločas, kdy se děvčata nemohla dostat do tempa a až příliš vnímala teplejší počasí a nerovný terén. Samotný začátek utkání sice nebyl v jejich podání až tak špatný, ale dva nebo tři zajímavé centry N. Levinské zůstaly nevyužity a pak už hra Čáslavi upadla do podprůměru. Trest za pasivitu přišel v 22. minutě, kdy se domácí celek ujal z nepříliš nebezpečného trestného kopu D. Luňáčka vedení. Jak se později ukázalo, byl to vítězný gól.

„První půle mě vůbec nebavila a také jsem to dal holkám o přestávce v kabině na vědomí. Netrénujeme pro to, abychom pak zápas až na pár výjimek odchodili. Soupeři jsme tak zadělali na vítězství a ani ho to nestálo tolik úsilí,“ zlobil se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Čáslavandy chtěly ve druhém poločase s nepříznivým výsledkem přece jen něco udělat, ale proti byl bratčický brankář P. Votruba. Ten svůj tým několikrát podržel a uhájil čisté konto.

„Uznávám, že terén nebyl pro náš kombinační fotbal ideální, ovšem o to víc se holky musí kousnout a o výhru zabojovat. Zvlášť když nám jejich rodiče vytvořili fanouškovský kotel. Díky za něj, bylo to působivé,“ dodal Luboš Hájek.

Rozhodčí: J. Šnábl. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, A. Vrabcová, E. Panýrková, K. Bělohlávková - N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Skaláková, Kar. Rozsypálková, P. Havránková, N. Veselá, V. Vránová, N. Stašová, R. Cunningham, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Záboří nad Labem - Zbraslavice 6:0, Zruč nad Sázavou - Malín 10:1, Nové Dvory - Tupadly 0:3, Suchdol/Uhlířské Janovice - Malešov/Křesetice 12:0.