125_20240312_115337.jpg
1056_20231222_194154.jpg

Radost před Vánoci udělala suverénní jízda na Strahově

Turbulentní okamžiky zažila v neděli 17. prosince na vánočním turnaji okresních dívčích výběrů na umělé trávě v nafukovací hale v areálu fotbalového centra mládeže AC Sparta Praha na Strahově čáslavská fotbalistka L. Vokounová.

Brzy po začátku prvního zápasu s děvčaty z Mělnicka schytala od protihráčky ránu kolenem do žeber a nevypadalo to s ní vůbec dobře. Dokonce hrozilo, že ji rodiče budou muset odvézt nemocnice. Dobrým lékařem se ale ukázal být čas a klid, a tak po první šokové reakci a slzách přišlo za necelou půlhodinu zklidnění takové, že se čáslavská bojovnice vrátila ještě v závěru úvodního duelu do hry.

Pro výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora kategorie WU14 (dívky ročník narození 2010 a mladší) to bylo klíčové rozhodnutí. L. Vokounová totiž v dalších dvou utkáních se zástupkyněmi Prahy-západ a Benešovska vstřelila sedm gólů a dotáhla svůj celek k suverénnímu prvenství v odpoledním turnaji.

O dominantním postavení fotbalistek z Kutnohorska na pražském Strahově vypovídala tři vítězství s celkovým skóre 18:0! „A to jsme kvůli řadě omluvenek málem nikam nejeli,“ poznamenal trenér okresního dívčího výběru a rovněž Čáslavi Luboš Hájek. „Lucka Vokounová prožila v Praze krásný osobní příběh, ale jinak musím pochválit za předvedenou hru celý tým. Holky podaly skvělý výkon a měli jsme i silnou, byť málo početnou lavičku,“ pochválil všechny své svěřenkyně.

„Velké poděkování patřilo také rodičům a doprovodu hráček za parádní atmosféru, kterou nám vytvořili,“ zdůraznil Luboš Hájek.

S cenným úlovek se domů vrátila kapitánka týmu E. Skaláková, když před hlavní budovou v areálu fotbalového centra mládeže AC Sparta Praha postřehla ekvádorského reprezentanta A. Preciada a nechala se s ním vyfotografovat. Sparťanské áčko se na Strahově totiž zrovna takticky připravovalo na podvečerní ligový zápas s Teplicemi v epet Aréně.

Dalších pět okresních dívčích výběrů hrálo v sestavě 6+1 svůj vánoční turnaj na dvou hracích plochách v nafukovací hale s umělou trávou již dopoledne, kdy se z prvního místa radovala Praha-východ. Více se dočtete ZDE.

Výsledky OFS Kutná Hora (zápasy hrané 2x 20 minut):

- OFS Mělník 7:0, vlastní (K. Svobodová), V. Perclová (bez asistence), L. Hájková (V. Perclová), L. Hájková (E. Skaláková), S. Černohlávková (bez asistence), V. Perclová (L. Vokounová), E. Skaláková (V. Perclová)

- OFS Praha-západ 7:0, L. Vokounová (V. Perclová), L. Vokounová (P. Havránková), P. Havránková (V. Perclová), P. Havránková (bez asistence), L. Vokounová (L. Hájková), P. Havránková (L. Hájková), L. Vokounová (P. Havránková)

- OFS Benešov 4:0, P. Havránková (bez asistence), L. Vokounová (bez asistence), L. Vokounová (bez asistence), L. Vokounová (E. Skaláková)

Ostatní výsledky (zápasy hrané 2x 20 minut): OFS Benešov - OFS Praha-západ 7:0, OFS Benešov - OFS Mělník 11:0, OFS Praha-západ - OFS Mělník 5:2.

Pořadí: 1. OFS Kutná Hora - 9 bodů (skóre 18:0), 2. OFS Benešov - 6 bodů (skóre 18:4), 3. OFS Praha-západ - 3 body (skóre 5:16), 4. OFS Mělník - 0 bodů (skóre 2:23).

OFS Kutná Hora: L. Hájková, P. Havránková, A. Mikanová, V. Perclová, E. Skaláková, L. Vokounová (všechny FK Čáslav), S. Černohlávková, V. Švejdová (obě SK Zbraslavice), K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), A. Shkrobanets (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou). Trenér: L. Hájek.