ČÁSLAVSK Vysoké Mýto
ne 14. 5. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 22. kolo
760_20230518_080549.jpg

Radost z vítězství zakalilo zranění Matěje Vilímka

Domácí utkání jsme tentokrát sehráli na hlavním hřišti Pod Hrádkem. Po počátečním desetiminutovém rozkoukávání na “neznámém“ hřišti se klukům podařilo zápas opanovat a předváděli akce, které diváci častokrát ocenili potleskem. Kredit si zaslouží i hosté, neboť se snažili o aktivní a konstruktivní pojetí hry. Vyšší individuální i týmová kvalita ale byla na naší straně a vyplynulo z toho pět vstřelených branek:

FK Čáslav – SK Vysoké Mýto 5:1 (3:0)

15. minuta – Matěj Vilímek na vlastní polovině předvedl úspěšný defenzivní zákrok, vyvedl míč k půlící čáře a přihrávkou do prostoru levého křídla oslovil Marka Šance. Mára se v rychlosti dostal za obranu, převzal míč a v samostatném útoku překonal brankáře hostí střelou po zemi.

22. minuta – Radek Medlen za vápnem zachytil chybnou rozehrávku brankáře, přihrál Kubovi Vrdskému, jehož střelu gólman srazil do prostoru za zadní tyč. Dobíhající Fanda Rajchman byl u míče první a střelu z úhlu procedil přes brankáře do sítě.

34. minuta – po autovém vhazování a vykombinování akce na pravé straně jsme míč dostali zpět na vápno, kde ho David Dražinovský předložil volnému a výhodněji postavenému Radkovi Medlenovi, který ho po zpracování druhým dotekem poslal po zemi k levé tyči.

58. minuta – zrcadlově obrácená varianta předchozího gólu – po kombinaci na levé straně, Fanda Rajchman přihrál na vápno Honzovi Procházkovi, jehož střela končí u pravé tyče.

64. minuta – rychlý protiútok – Ondra Petr přihrávkou za obranu vyslal do samostatného útoku Kubu Vrdského, který skóroval přízemní střelou k pravé tyči.

Hosté korigovali v závěru zápasu, když potrestali naši chybu v rozehrávce.

Neradostnou dohrou utkání byla úterní zpráva od Matěje Vilímka, že si v zápase poranil vazy v kotníku a čeká ho několikatýdenní pauza. O to větší radost máme z návratu Petra Kováře po zranění. Zapojil se již do pátečního tréninku a v neděli byl na lavičce připravený zasáhnout do hry.

Branky: 15. Marek Šanc, 22. František Rajchman, 34. Radek Medlen, 58. Jan Procházka, 64. Jakub Vrdský – 76. Jakub Putnar.

Čáslav: Bednář – Houdek (74. Kříž), Vilímek, Petr, Miláček – Procházka (74. Vavřina), Dražinovský (67. Kosolapchenkov), Medlen– Rajchman, Vrdský (64. Flieger), Šanc Ma. (41.Šveřepa).