ČÁSLAVČáslav B
4:2
ne 30. 10. 2022 10:30 @ Čáslav, MLADŠÍ ŽÁCI, 13. kolo

Režie čáslavského derby se na umělé trávě ujal Mrazík

Fotbalista přezdívaný Mrazík se stal v neděli 30. října podle očekávání rozdílovým a nejnebezpečnějším hráčem čáslavského derby v okresním přeboru mladších žáků. Borec se zkušenostmi z ligové mládežnické soutěže vstřelil tři góly a na jeden přihrál.

FK Čáslav A – FK Čáslav B 4:2 (1:2)

Žádná one man show to ale nebyla. F. Mráz hrál účelně pro kolektiv, a pokud se naskytla příležitost ke skórování, využil ji. Ukázková byla i jeho gólová přihrávka na J. Houfka.

Čáslavské béčko se sice dostalo v prvním poločase dvakrát do vedení, ovšem po změně stran už žádnou branku nepřidalo a připsalo si po neúspěchu ve Vrdech (3:5) a domácí prohře s Kutnou Horu B (1:3) třetí porážku v řadě.

„Nejvíc nebezpeční jsme byli z přímých kopů zahrávaných brankářem Jirkou Šoubou. Jinak celkově se nám hra nedařila. Chyběl nám větší pohyb i klid na míči, kupili jsme chyby hlavně v defenzívě a vrcholem bylo, když Petra Havránková z rohu hřiště na naší útočné polovině poslala soupeře křížným nákopem naslepo do brejkové situace, ze které jsme inkasovali počtvrté. Ale i tohle k fotbalu patří a chybami se člověk učí,“ řekl trenér čáslavského mixu chlapců a dívek Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi B: D. Lebeda (K. Patejdl) - 0:1, J. Paula (J. Šouba) - 1:2. Rozhodčí: T. Volenec. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: J. Šouba - V. Vránová, E. Skaláková, P. Zelený - K. Patejdl, L. Hájková, P. Havránková - J. Paula. Průběžně střídali: D. Lebeda, R. Cunningham, T. Jeřicha, J. Jeřicha, A. Čermák. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice/Nové Dvory - Vrdy 0:2, Paběnice - Suchdol 1:5, Uhlířské Janovice - Chotusice 5:1, Sázava - Bratčice 1:0, Kutná Hora B - Močovice 8:1.