DVŮR KRÁLOVÉČÁSLAV
1:4(1:0)
ne 3. 4. 2022 16:30 @ Dvůr Králové, Divize C, 19. kolo

Ronovský hattrickem zdecimoval Dvůr Králové!

S cílem navázat na dvě předchozí vítězství odjeli fotbalisté Čáslavi k dalšímu utkání divizní skupinu C do Dvora Králové. Na půdě aktuálně posledního celku tabulky se jim to povedlo, byť po prvním poločase prohrávali po brance Tomeše. Ve druhém poločase ale Čáslavští přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a za patnáct minut třikrát skórovali! Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Ronovský, který tak zkompletoval svůj hattrick!

Dvůr Králové – Čáslav 1:4 (1:0)

Hrbolaté hřiště příliš kombinačnímu fotbalu nepřálo. Když se k tomu přidala v prvním poločase ještě zvýšená agresivita domácích borců v osobních soubojích, tak to Čáslavi příliš nevonělo. O první vzruch se postaral domácí Machač, který povedenou ranou zpoza šestnáctky protáhl Vyhnánka. Ve 28. minutě si hostující brankář vybral slabší chvilku, když za svá záda propustil střelecký projektil Tomeše z dvaceti metrů – 1:0. Laciná branka konečně probrala i hostující tým. Hannich a posléze Vančura své úniky ze stran nepřetavili v gólovou přihrávku. Největší šanci Čáslavi měl v první půli před brankou osamocený Schovanec, ale míč viděl na poslední chvíli a nezamířil přesně. Z následného závaru mohl profitovat Konyvka. I jeho pokus však odskákal nakonec po teči do zámezí.

Ve druhém poločase se hosté konečně dostali do potřebných obrátek. V 51. minutě Vančura na polovině hřiště rozehrál do strany, kde si v tandemu vyměnil míč Hannich se Slavíkem. Následný centr po zpracování nasměroval Ronovský mezi tři tyče – 1:1. O osm minut byl na čáslavské straně ještě veseleji. Centr Hejného našel Ronovského, jemuž míč skočil do vzduchu a útočník Čáslavi povedenými nůžkami otočil skóre zápasu – 1:2. Za další tři minuty centroval ze strany Konyvka přesně na hlavu Hejného, jenž razantně trkl míč do sítě – 1:3. Čáslavští v dalších minutách kontrolovali hru. Několikrát se dostali do brejkových situací, které ovšem řešili nepřesným zakončením. I domácí měli gólovou šanci, ovšem Vitebský nemířil přesně. A tak se o slovo přihlásil opět Ronovský, který po Hejného přiťuknutí propálil brankáře Matulu – 1:4. Čáslav si tak za povedený druhý poločas po zásluze připsala další tři body!

„Jeli jsme si pro tři body a máme je. Navíc jsme ve druhém poločase předvedli velmi dobrý výkon, tudíž jsou i zasloužené,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. Čáslav musela stejně jako s Benátkami otáčet nepříznivé skóre: „Zbytečně jsme se v prvním poločase přizpůsobili domácím. Nehráli jsme kombinačně, podstupovali jsme řadu osobních soubojů. Hra se kouskovala, my jsme se nedostali do tempa, navíc jsme inkasovali branku po chybičce brankáře,“ popisoval Svoboda.

„Potvrdilo se, že máme zdravé jádro, které se dokáže semknout, když nám teče do bot. Ve druhém poločase jsme předvedli skvělý výkon. Korunoval ho hattrickem Adam Ronovský, jehož druhá branka byla výstavní. Koneckonců všechny čtyři branky jsme dali po pěkných kombinačních akcích,“ připomněl Svoboda.

Čáslav se po vítězství ve Dvoře Králové vyhoupla na třetí místo tabulky. O bod před Velké Hamry: „V neděli nás tak čeká přímý souboj o třetí příčku. Samozřejmě chceme opět zvítězit a potvrdit tak důležité tři body ze hřiště soupeře,“ dodal Svoboda odhodlaně.

Branky: 28. Tomeš – 51., 59. a 79. Ronovský, 62. Hejný.

Rozhodčí: Bečvář – Depeš, Fojtík. Žluté karty: Picha, Hruška, D. Ráliš – Mráz. Diváků: 100.

Dvůr Králové: Matula – Picha (87. Suk), Rejl, Tomeš, Hruška, Stevanovič (72. Vrljičak), Vitebský, Machač (63. Vejnar), Plašil, D. Ráliš (87. Pražák), M. Ráliš. Trenér Jiří Kuneš.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Mráz, Petrů, Slavík – Schovanec, Vančura (87. Kurka) – Strnad (46. Hejný), Čuchal, Hannich (84. Bašek) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.