Sázava zůstala neporažena, ale jednoduché to neměla

Velmi dobrý dojem zanechaly čáslavské fotbalistky v Sázavě. Proti neporaženému týmu okresního přeboru starších žáků si to v neděli 24. října rozdaly na férovku, a tak i ranní jinovatka na trávníku brzy zmizela pod 'rozpálenými' kopačkami zúčastněných hráčů.

FK Kavalier Sázava – FK Čáslav dívky 6:1 (4:0)

Čáslavandy věděly o síle a kvalitě soupeře, přesto se do souboje s ním pustily s otevřeným hledím, žádná přehnaná defenzíva. Od úvodních minut diváci viděli pohledný fotbal. Hra nabrala parádní tempo a šance na sebe také nenechaly dlouho čekat. Ale právě v proměňování gólových příležitostí byl mezi oběma celky největší rozdíl, zejména v prvním poločase.

„Snad kromě prvního zápasu s Bratčicemi se na podzim potýkáme s malou produktivitou a na každý gól se strašně nadřeme. Být to jinak, mohli jsme to Sázavě znepříjemnit ještě více, protože holky hrály parádně. Takhle se protivník dostal do psychické pohody,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zasloužené gólové odměny se hosté dočkali ve druhé půli, kdy na 1:4 snížila N. Levinská. Stejná hráčka pak o chvíli později orazítkovala míčem břevno. Nicméně Kavalier si vítězství už s přehledem pohlídal a v závěrečné desetiminutovce zvýraznil skóre dalšími dvěma brankami.

„Fotbal mě opravdu bavil, a i když jsme soupeři někdy nabídli míč po laciných chybách, celkově jsem na hráčky hrdý za to, jak bojovaly a co na hřišti předvedly. Jen bych si přál, aby minimálně stejný výkon zopakovaly i ve zbývajících třech mistrovských utkáních,“ dodal Luboš Hájek a nezapomněl poděkovat rodičům za fandění a skvělou atmosféru.

Branka a asistence Čáslavi: N. Levinská (E. Panýrková) - 4:1. Rozhodčí: J. Uher. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - K. Bělohlávková, E. Panýrková, L. Hájková - N. Veselá, N. Levinská. Průběžně střídaly: S. Svobodová, Kar. Rozsypálková, E. Skaláková, N. Štočková, P. Havránková, N. Lavická, V. Vránová, E. Vilímová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Záboří nad Labem - Suchdol/Uhlířské Janovice 0:10, Zruč nad Sázavou - Nové Dvory 7:2, Malín - Bratčice 7:1, Tupadly - Malešov/Křesetice 2:1.