SuchdolČÁSLAV
so 15. 4. 2023 15:00 @ Sokol Nepoměřice, STARŠÍ ŽÁCI, 20. kolo
125_20240312_115337.jpg
718_20230419_235514.jpg

Série nevýrazných výkonů pokračovala se Suchdolem

Deka, jež by bylo potřeba co nejrychleji setřást, padla v úvodu jara na fotbalistky Čáslavi. Dokumentoval to v sobotu 15. dubna i jejich duel se Suchdolem, který shodou okolností podruhé v sezoně nakonec přivítaly na domácí umělé trávě.

FK Čáslav dívky – TJ Sokol Družba Suchdol 0:4 (0:2)

Hrubé individuální chyby a impotentní útočná snaha. To byly hlavní důvody už třetí jarní prohry čáslavských hráček v okresním přeboru starších žáků. Na konci předzápasového rozcvičení nepotěšila ani zpráva klíčové hráčky I. Ondráčkové, že kvůli bolesti v koleni nemůže nastoupit.

Hned první dva góly dostali hosté ze Suchdola jako dárek. Míč na zlatém podnose jim v rozmezí pěti minut předložily brankářka K. Rozsypálková a K. Bělohlávková. Zmar pak ještě dokonala čtvrtá branka, kdy K. Rozsypálková nedokázala zkrotit ve svých rukavicích kluzký balon.

O nic lepší nebylo z pohledu čáslavských dívek ani zakončení, protože ze dvou nebo tří propagačních střel za celý zápas se soupeř určitě nerozklepe, nemluvě o nějaké vyložené šanci. Čáslavandy tak v tabulce klesly z podzimního čtvrtého místa až na osmou příčku.

„Nebudeme brečet, ale holky si musí uvědomit, pokud chtějí začít vyhrávat, že vše se odvíjí od jejich přístupu v trénincích. I ty musí odmakat, jinak pak v zápasech nemají z čeho brát,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek. „S Tupadly, s Chotusicemi i se Suchdolem jsme se oproti podzimu zhoršili výsledkově i herně, a to jsme všechny tři jarní utkání odehráli doma,“ připomněl s tím, že čtvrté v pořadí budou v sobotu 22. května od 15 hodin Bratčice.

A proč nakonec přišla vhod umělá tráva v Čáslavi? V Suchdole přestavují kabiny, a tak se mělo hrát v Nepoměřicích, ovšem tam to po vydatných deštích na podmáčeném terénu nešlo.

Rozhodčí: R. Pařez. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Volencová, A. Vrabcová, A. Drážková - J. Brychtová, L. Hájková, E. Panýrková, L. Vokounová - N. Levinská. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, M. Kombercová, E. Bednářová, N. Veselá, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Kutná Hora B - Nové Dvory/Církvice 15:0, Křesetice/Malešov B - Malešov/Křesetice A 0:3, Záboří nad Labem - Sázava 0:2, Chotusice - Malín/Hlízov 6:0, Tupadly - Uhlířské Janovice 0:4, Bratčice - Zbraslavice (středa 10. května od 18.00 hodin).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!