Skvělý výkon starších žáků v zápase se Žďárem n/S

Starší žáci v rámci soustředění změřili síly s domácím Žďárem nad Sázavou.

ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Čáslav 2:5 (0:2)

Zápas s kvalitním soupeřem, kterého v sobotu čekalo první soutěžní utkání (prohra se Znojmem 0:3), jsme zahájili v rozestavení 3-5-2. Prvních 15 minut jsme na hřišti naprosto dominovali a domácí hráči v podstatě jenom běhali bez balónu. Žádný gól tato pasáž sice nepřinesla, ale s předvedenou hrou panovala spokojenost. Po pauze na pití a prostřídání se domácí dostali do hry již více, ale k ohrožení naší brány se nedostali. Otevřenější hru kluci využili k několika rychlým protiútokům, přičemž jeden z nich proměnil Kuba Vrdský a před poločasem jsme po dalším kopali penaltu, kterou s přehledem proměnil Ondra Petr.

Druhý poločas se také hrál ve svižném tempu. Třetí branku jsme přidali po akci Petra Kováře, který vyvezl míč z obrany až na půlku hřiště, přihrávkou za obranu vyzval ke sprintu Kubu Vrdského, ten byl u míče dříve než brankář, zvládl ho obejít a dával gól do prázdné brány. Čtvrtý gól našeho týmu vsítil Matěj Vilímek, když zužitkoval přihrávku Filipa Klinkáčka z levé strany. Hattrick Kuba zkompletoval z penalty – akci po pravé straně náběhem podpořil Filip Šveřepa, zpětnou přihrávkou ve vápně našel Kubu a toho soupeř fauloval. Několik šancí jsme ještě nevyužili. Domácí v průběhu poločasu korigovali na 1:3 a v samotném závěru zápasu na 2:5.

Branky: 3x Jakub Vrdský, Ondřej Petr, Matěj Vilímek.

Čáslav: Jeřicha, Procházka, Kovář, Vilímek, Šanc Ma., Dražinovský, Medlen, Petr, Šanc Mi., Rajchman, Vrdský, Klinkáček, Šveřepa, Bednář, Vavřina, Vedral.