134_20240402_113116.jpg
140_20240403_122320.jpg
288_20220419_114546.jpg

Slavík s Hannichem v nominaci Středočeského kraje pro národní kvalifikaci UEFA Regions Cup

Hned dva čáslavští fotbalisté Václav Slavík s Janem Hannichem byli nominováni do výběru Středočeského krajského fotbalového svazu pro národní kvalifikaci UEFA Regions Cup.

„UEFA Regions Cup probíhá v rámci ČR i celé Evropy pravidelně. Co já si pamatuji, jsem na svazu od roku 2007, tak Středočeši postavili výběr amatérů, jestli si dobře vzpomínám, za posledních deset let jen jednou, když se základní turnaj organizoval ve Voticích. Tuším v roce 2012,“ zavzpomínal Grassroots trenér mládeže SKFS Milan Kormaník, který dostal letošní výběr našeho kraje na starosti. Není na to sám. S nominací mu pomáhali kolegové Jaroslav Havrda, Petr Pavlík i samotné vedení SKFS jako Tomáš Neumann či Ondřej Knobloch.

„Záměrem tohoto projektu v rámci UEFA je možnost měření sil talentovaných amatérských fotbalistů, kteří ve své fotbalové kariéře neměli možnost se stát profesionálními hráči. Vrcholem pro nejúspěšnější amatérské týmy jsou pak mezinárodní kvalifikace a mistrovství Evropy amatérských výběrů, kterého se zúčastní nejlepší regiony v Evropě. Kvalifikace i samotné mistrovství Evropy mají pak stejnou propagaci a organizaci jako jiná mistrovství, například kategorie U19,“ upozornil Kormaník.

Vedení SKFS se letos rozhodlo oživit svou „reprezentaci“ pro UEFA Regions Cup. „Chtěl bych v prvé řadě poděkovat všem klubům, kteří nám hráče do krajské reprezentace uvolnili, moc si toho vážím!“ začal předseda SKFS Tomáš Neumann. „Reprezentační tým našeho kraje budujeme úplně nově. Chceme s naší reprezentací do budoucna pracovat pravidelně a vytvořit jí podmínky, aby byla úspěšná nejen v Česku, ale i na mezinárodní úrovni. Rozhodně máme na co navazovat. Českým krajům se daří kvalifikovat na UEFA Regions Cup,“ zdůraznil Tomáš Neumann.

Zároveň se Neumann klubům omluvil. „Vím, že jsme nominaci řešili na poslední chvíli, ale čekali jsme na finální podmínky od UEFA a FAČR, jak tým vůbec poskládat. Když jsme měli některé hráče domluvené, narazili jsme zase na kritéria nominace. Například nominovaný fotbalista nesměl nikdy v kariéře hrát pod profesionální smlouvou. Věřím, že počáteční problémy brzy odstraníme a postavíme silný a úspěšný tým.“

Středočeský tým zahájí svou cestu národní kvalifikací soubojem proti Libereckému kraji ve středu 20. dubna 2022 od 17:30 hodin na hřišti v Doksech u Máchova jezera. Nejlepší tým z národní kvalifikace pak postoupí do mezinárodní kvalifikace, kterou odehraje v Severním Irsku proti domácím a nejlepšímu výběru z Walesu a Švédska. Vítěz mezinárodní kvalifikační skupiny se následně zúčastní závěrečného turnaje UEFA Regions Cupu, který hraje osm nejlepších z celé Evropy.

Foto: Václav Slavík, zdroj: https://fknachod.sklub.cz/

Zdroj: https://www.stredoceskyfotbal....