ČÁSLAVKutná Hora B
1:4
ne 7. 5. 2023 10:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 23. kolo

Snaživý výkon alespoň odvrátil výsledkový průšvih

Že i s týmem z nejvyšších pater tabulky se dá sehrát celkem vyrovnaná partie, se přesvědčily fotbalistky Čáslavi v neděli 7. května, kdy hostily kutnohorskou rezervu starších žáků. „Vůbec jsme nemusely pohrát,“ shodly se hráčky po utkání.

FK Čáslav dívky – Sparta Kutná Hora B 1:4 (1:2)

Na začátku ale mohly být rády, že ze tří šancí, které si hosté v úvodní pětiminutovce vypracovali, se gólově ujala pouze jedna. S přibývajícím časem to už takový uragán nebyl a do hry se dostaly i Čáslavandy. Poločasové skóre 1:2, když na rozdíl jedné branky snížila po chybě kutnohorské obrany N. Levinská, jim dávalo naději pokusit se o překvapení.

Dalším povzbuzením sice byla hned zkraje druhé půle tyč po střele E. Panýrkové, ale jinak se i přes snaživý výkon dívek přece jen projevila větší fotbalová kvalita na straně soupeře, který v Čáslavi nakonec vyhrál 4:1.

„Holky se ještě pořád nevyvarovaly individuálních chyb a měly problémy s dodržováním stanovené taktiky. Až tohle zlepší, přijdou úspěchy a budeme mít z toho všichni radost. Přiznám se, že zápas s kutnohorským béčkem dopadl výsledkově líp, než jsem očekával. Teď ještě se ctí přežít souboj v Sázavě s druhým lídrem soutěže,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: N. Levinská (bez asistence) - 1:2. Rozhodčí: J. Šanda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, A. Drážková - M. Kombercová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, N. Veselá, K. Volencová, L. Hájková, P. Havránková, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Uhlířské Janovice - Bratčice 6:2, Malín/Hlízov - Křesetice/Malešov B 5:0, Tupadly - Suchdol 0:7, Zbraslavice - Sázava 0:15, Chotusice - Záboří nad Labem 9:1, Malešov/Křesetice A - Nové Dvory/Církvice 4:0.