ČÁSLAVTJ Dvůr Králové nad Labem
1:1
ne 30. 10. 2022 14:30 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 13. kolo

Souboj celků ze spodku tabulky: Čáslav doma vyzve Dvůr Králové nad Labem

Fotbalisté Čáslavi ve 13. kole divizní skupiny C na domácím stadionu Pod Hrádkem přivítají soupeře ze Dvora Králové nad Labem. Oba celky se po dvanácti odehraných zápasech nachází ve spodní části tabulky se ziskem 11 bodů. Ve prospěch Čáslavi pak hovoří jen lepší rozdíl ve skóre.

Čáslavští se před důležitým soubojem nacházejí na třinácté pozici. Naposledy prohráli v Novém Bydžově vysoko 3:0. „Základem pro úspěch v nedělením zápase je diametrálně rozdílný výkon od toho, jakým jsme se prezentovali v Novém Bydžově,“ uvědomuje si trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „Byť se opět bude hrát na velmi těžkém terénu, věřím, že kluci hodí nepovedený výkon z minulého týdne za hlavu a naopak naváží na velmi dobrý domácí zápas s Letohradem. Není se kam ohlížet, na domácí půdě musíme vítězit,“ zdůraznil trenér Čáslavi.

Hosté přijedou do Čáslavi povzbuzeni o výhru v derby, když na domácí půdě otočili zápas s Trutnovem a zvítězili 2:1! Trenér trenér TJ Dvůr Králové nad Labem František Šturma hodnotil derby pro Krkonošský deník takto: „Pro nás velice důležité utkání, ve kterém celý tým ukázal dobrý charakter. Hráli jsme po celých devadesát minut ve velkém nasazení. Přitom začátek byl velice špatný už z první akce jsme si nechali dát hloupý gól. Tato situace nás však nabudila, hráči přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a po krásné kombinační akci brzy vyrovnali. Soupeře jsme v první půli i přehrávali, nevěděl si s námi v některých fázích hry rady. Přišlo mi, že jsme na tom kondičně lépe a po přestávce přišly šance. V 67. minutě se nám konečně podařilo dát zasloužený gól. Soupeř mohl vyrovnat, nastřelil břevno, jinak naše defenzíva pracovala velice dobře. Hráče musím pochválit za celkový přístup, budu rád, když takové pojetí zápasu a nasazení přeneseme do dalších utkání. Podkrkonošské El Clásico je zdárně za námi, teď už se soustředíme na duel v Čáslavi.“

Utkání se odehraje na stadionu Pod Hrádkem v neděli 30. října již od 14:30 hod. Přijďte naše borce povzbudit v boji o další důležité divizní body!

Zdroj: livesport.cz