653_20230302_150732.jpg

Starší přípravky absolvovaly soustředění v Kácově

Hráči starších přípravek (U10 a U11) vyjeli na soustředění do nedalekého areálu v Kácově. Na soustředění jsme odcestovali ve složení: 20 hráčů, 4 trenéři a 2 rodiče, kteří monitorovali děti s diabetem.

Ve Sporthotelu Kácov jsme měli k dispozici krytou halu, tělocvičnu a venkovní hřiště. Všechny tyto sportoviště jsme po dobu soustředění využívali naplno. Hráči měli nabitý program. Během jednoho dne měli šest tréninkových jednotek.

Ještě před snídání jsme den začínali protažením a aktivací těla ve spojení s muzikou v tělocvičně. Poté nás čekala bufetová snídaně, kde si děti mohly vybrat mezi pečivem s různými pomazánkami, šunkou, sýrem, zeleninou, ovocem, párky, slaninou atp. až po sladkou variantu v podobě nějakého perníku, lívanců, jogurtů a cereálních kuliček. Myslím, že právě kuličky s mlékem šly nejvíce na odbyt. Trenérský tým se kuličkám s mlékem vyhýbal a preferoval spíše nějakou tu slaninku s párkem a samozřejmě zeleninou.

Po snídani nás čekal blok dvou tréninků rozdělený svačinou a v podstatě to samé nás čekalo i odpoledne po obědě. Poslední trénink jsme opět absolvovali v tělocvičně, kde jsme se věnovali úpolovým a koordinačním cvičením. Na dětech bylo vidět, že toho mají po celém dni plné kecky. Nikdo nic nevypouštěl a všichni pracovali naplno. Večer jsme vždy sledovali nějaký fotbal a kdo chtěl, tak mohl využít tělocvičnu, kde byly podložky na cvičení, pěnové míče, pingpongový stůl a další pomůcky. Každé ráno probíhalo hodnocení pořádku na pokoji, kdy nejhorší dva pokoje pak měly udělat nějaký úkol za „trest“.

Pro většinu hráčů to bylo vůbec první soustředění s klubem, které absolvovali. Musím hráče pochválit za jejich přístup a chování. Po celou dobu soustředění jsme nemuseli řešit žádné problémy. Dále bych chtěl moc poděkovat zaměstnancům Sporthotelu Kácov, kteří nám ve všem vyhověli a jejich servis byl opravdu skvělý. V neposlední řadě bych chtěl také poděkovat dvěma rodičům, kteří nám pomáhali s přípravami tréninkových i netréninkových aktivit.

Lukáš Jirků

Odkaz na fotogalerii ze soustředění: https://jirkul.rajce.idnes.cz/...