134_20240402_113116.jpg
140_20240403_122320.jpg
218_20220302_094034.jpg

Starší žáci absolvovali kvalitní zimní soustředění

Oba týmy starších žáků vyrazily na začátku února na soustředění. Dalo by se říci, že to kluci dostali jako odměnu za vysvědčení. Pár hráčů se kvůli nemoci zúčastnit nemohlo, ale nakonec 22 natěšených odvážlivců se třemi trenéry ve čtvrtek ráno nasedlo do vlaku, vyrazilo směr Vysočina a po necelé hodince a půl úspěšně dojelo do cíle.

Zimní soustředění – Žďár nad Sázavou, 3. – 6. 2. 2022

Abychom kluky nezatavili hned na začátku, jeli dva trenéři auty a odvozili jim zavazadla na ubytovnu.

Na čtyři dny se nám stal domovem Žďár nad Sázavou, který nás přivítal záplavou 15 cm čerstvého sněhu (o jeho využití o něco později). Skvělé zázemí jsme nalezli na zimním stadiónu – v jednom rohu budovy ubytování s výhledem do útrob (hokej, krasobruslení, short track), ve druhém restaurace s plnou penzí, kvalitní umělá tráva pět minut pěšky, bowling tři minuty, bazén patnáct minut, začátek stopy pro běžkaře hned vedle zimáku.

Na umělce jsme absolvovali pět svižných tréninků a v pátek zápasy s domácími týmy. Výkony měly k ideálu trošku dál, ale vzhledem k okolnostem (rozložení hráčů do 2 týmů, vynucená střídání, možná únava) nakonec panovala spokojenost a po večeři si kluci užili zaslouženou regeneraci v městském bazénu se zábavovými prvky a wellness. Někteří si užili jízdu na tobogánu (než ho radši zaměstnanci začali čistit), jiní společnou saunu. Po náročném sobotním programu jsme se vyrazili odreagovat na bowling, a i tam byly k vidění některé úctyhodné výkony. Jinak jsme večery trávili videorozbory, přednáškou o stravování a hraním karet. Ve 22.00 hodin byla večerka spojená s odevzdáním mobilů. S jedinci, kteří si nevypnuli páteční školní/prázdninový budík, jsme si to na místě ihned vyřídili.

Nyní něco málo o tom sněhu. Na výzvu: BĚŽKY S SEBOU!!! zareagovalo pozitivně 8 hráčů a 2 trenéři z U14. Poprvé jsme do stopy najeli hned ve čtvrtek po tréninku. Nejdříve jsme párkrát obkroužili ovál vedle zimáku, na kterém možná kdysi trénovala Martina Sáblíková, a když jsme byli kompletní, vyrazili jsme do terénu. Strojově upravenou stopou jsme se dostali až na kopec s krásným výhledem na poutní místo Zelená hora (památka UNESCO). Zde kluci projevili přání, že by se tam jednou chtěli podívat (o splnění jejich přání zase o něco později).

Podruhé jsme běžky namazali v sobotu dopoledne a dojeli až do lyžařského areálu Martina Koukala u Pilské nádrže. Dali jsme dva okruhy, a když nejlepší střelec přejel sněhuláka, mohli jsme vyrazit zpátky na oběd. Zbytek týmu si mezitím pěkně zatancoval a zazpíval.

Třetího využití sněhu se již zúčastnili skoro všichni – na ploše vedle ubytovny jsme si zahráli fotbal. I přes sníženou viditelnost jsme mohli zaznamenat spoustu pěkných fotbalových a ragbyových akcí.

V neděli dopoledne došlo i na to splnění dětského přání a v rámci průpravné části tréninkové jednotky jsme se proběhli na Zelenou horu a zpět. Po tréninku už jenom balení, oběd a hurá na vlak a domů k rodičům, kteří nás tak netrápí (říkali si kluci).

FOTOGALERII ZE SOUSTŘEDĚNÍ NALEZNETE ZDE!