ČÁSLAVTŘEBEŠ
1:3(1:1)
so 16. 4. 2022 10:00 @ Čáslav, atletické hřiště, ČDŽ U 15 C, 13. kolo

Starší žáci doma podlehli Třebeši

Ani ve druhém jarním kole jsme nezvládli souboj o páté místo v tabulce a dovolili jsme našim pronásledovatelům dotáhnout se na stejný bodový zisk, tzn. 18 bodů.

FK Čáslav - Sokol Třebeš 1:3 (1:1)

Vstup do zápasu patřil jednoznačně hostům z Třebeše. Byli lepší na míči a dobře kombinovali. Nám scházelo soubojové chování a v držení míče jsme silně zaostávali za soupeřem. Po úvodní čtvrthodině se aktivita na hrací ploše úplně otočila. Naše rychlé útočné kombinace dostávaly hosty pod tlak. Postupem času jsme si vynutili územní převahu a sérii rohových kopů. Ve 28. minutě zahrával rohový kop Šic, před bránou našel nabíhajícího Jeřábka, který hlavou usměrnil míč do brány - 1:0. Poté následovalo několik dalších nadějných akcí, ale žádnou jsme nedokázali gólově zakončit.

Co se nepodařilo nám, to se podařilo hráčům Třebeše. Z rychlého protiútoku gólem do šatny srovnali skóre zápasu na 1:1.

Ve druhé polovině zápasu jsme tahali za kratší konec. Hned po přestávce jsme obdrželi druhou branku. Naše útočná aktivita nenašla recept na bezchybnou práci v obranné činnosti hostujícího týmu. Střídání nepřineslo očekávané oživení ani zlepšení naší hry. V závěru jsme obdrželi třetí branku.

„V prvním poločase jsme měli dlouhou pasáž, ve které jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Bohužel, jsme nedokázali proměnit vypracované šance. Ve druhém dějství jsme předvedli hodně snahy, ale ta na dnešního soupeře nestačila,“ uvedli trenéři FK Čáslav.

Branka Čáslavi: 28. Jeřábek (Šic)

Čáslav: Jeřicha - Katzer, Krejza, Jeřábek, Kovář, Houdek (49. Vrdský), Holý (63. Miláček), Koryčánek (49. Vilímek), Hájek (68. Šanc Marek), Šic, Čertek. Trenéři Paták, Peška.