143_20240417_095230.jpg
460_20220824_104005.jpg

Starší žáci mají za sebou soustředění na Vysočině

Oba týmy starších žáků FK Čáslav společně absolvovaly soustředění na Vysočině ve Žďáru nad Sázavou. Několik jedinců z různých důvodů s námi jet nemohlo, ale celkový počet 25 hráčů a 5 trenérů dával naději, že bude veselo. Starší kluci již po zimní akci věděli, do čeho jdou, a tak pomáhali s adaptací těm mladším z rodící se U14 včetně několika nováčků.

Odjezdové zpoždění vlaku ve středu po obědě nám zařídilo trošku hektičtější odpoledne, ale nakonec všechno klaplo a stihli jsme se dostat na hřiště alespoň na hodinu. Následně jsme se jako diváci zúčastnili pohárového zápasu domácích mužů s druholigovým týmem FC Vysočina Jihlava. Domácí hráli nebojácně a dvakrát v utkání vedli, ale hosté si s nimi nakonec poradili a po výhře 4:2 (3:2) potvrdili roli favorita. A třeba v dalším pohárovém kole zavítají do Čáslavi, protože i zdejší A tým mohl po výhře nad Vltavínem slavit postup. Mezi dvěma večeřemi ještě protažení, a pak již na kutě.

Ve čtvrtek dopoledne jsme zvládli druhou tréninkovou jednotku a po obědě kluci dostali volno, aby nabrali síly na odpolední program. Mladší čekal kratší trénink, starší zápas s domácí U15 na hlavním hřišti. Po zápase jsme mohli být spokojení nejen s výhrou 5:2 (2:0), ale zejména s předvedenou hrou. Večerní program nám zařídil trenér brankářů, který pořídil baterky do televizního ovladače a HDMI kabel. Jednak jsme mohli sledovat pohárový zápas Slovácka, které fanoušky potěšilo výhrou, a za druhé absolvovat přednášku o správném stravování sportovce.

Páteční dopoledne jsme opět strávili na hřišti a byť se sice trošku ochladilo, na odpoledne jsme naplánovali relax v areálu Pilák u Pilské vodní nádrže. Jelikož se považujeme za sportovce, přesun na tříkilometrové trase jsme zvládli střídáním nohou kupředu. Cestou tam jsme tuto dovednost chvílemi zvládali i tak, že obě nohy byly nad zemí. To se klukům moc líbilo. Po zabydlení kluci na chvíli okusili vodu v nádrži, načež se rozjel volejbalový turnaj čtveřic, který k všeobecné spokojenosti překvapivě vyhrál tým složený z nejstarších účastníků soustředění.

Když měli kluci volno, rozpohybovali tamní posilovací stroje a hráli ping-pong. Po večeři se všichni nahrnuli na malou umělku a hráli fotbal. Večer jsme potom trošku otloukli kuželky a řádně vyčistili žlábky na bowlingu. Při návratu se klukům ještě nechtělo spát, tak jsme ještě na chvíli navštívili závěr programu po utkání hokejových hvězd.

Po sobotní snídani jsme naposledy vyrazili na hřiště. Pak už jenom oběd, dobalení tašek, přesun k vlaku a šťastná cesta domů. No a nebýt jednoho pokojového fightu, mohli jsme soustředění považovat za bezproblémové a úspěšné. Tak Bóžo, přejeme brzký návrat na hřiště.

FOTOGALERII ZE SOUSTŘEDĚNÍ NALEZNETE ZDE!