VYSOKÉ MÝTOČÁSLAV
3:3(1:2)
ne 10. 4. 2022 10:00 @ Vysoké Mýto, ČDŽ U 15 C, 12. kolo

Starší žáci na úvod jara přivezli bod z Vysokého Mýta

Pravé aprílové počasí si vychutnal tým FK Čáslav U15 v prvním jarním mistrovském zápase se sousedem v tabulce týmem SK Vysoké Mýto. Během zápasu střídavě svítilo slunce, padal sníh, foukal silný vítr a pršelo.

SK Vysoké Mýto - FK Čáslav 3:3 (1:2)

I když jsme inkasovali už v 5. minutě, tak po celý první poločas jsme byli lepším týmem. Aktivní a ve skvělé formě hrající Marek Šic vyrovnal a během dalších pěti minut poslal do šance Michala Čerteka, který dal brankáři "jesličky" a poslal nás do vedení 1:2. V závěru poločasu jsme měli další šance, ale ukvapená řešení zakončení nás připravila o navýšení našeho vedení.

Ve druhém poločase přidal Šic další branku našeho týmu a zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. Hráči Vysokého Mýta se po přímém volném kopu lépe a rychleji zorientovali, výsledkem bylo snížení na 2:3. V posledních deseti minutách zápasu jsme byli pod velkým útočným tlakem domácích. Vyrovnávací branka přišla v první minutě nastavené doby, a o to víc všechny Čáslaváky mrzela.

„Po celý zápas se nám dařilo v útočné aktivitě, obranná fáze byla v několika místech bez komunikace a malinko jsme zmatkovali. Za předvedený výkon a snahu si kluci zaslouží pochvalu, škoda, že se nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce,“ uvedli k utkání čáslavští trenéři.

Branky Čáslavi: 22. Šic (Vilímek), 28. Čertek (Šic), 51. Šic

Čáslav: Jeřicha - Katzer, Krejza, Jeřábek, Resl, Procházka, Vilímek (51. Houdek) Koryčánek (69. Šanc Marek), Dražinovský (25. Vrdský), Šic (77. Miláček), Čertek. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef, Kubát Jan.