ČÁSLAVFC Slavia Hradec Králové
3:2
ne 12. 6. 2022 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 21. kolo

Starší žáci otočili zápas z 0:2 na 3:2!

Třetí vítězství v řadě se nerodilo vůbec lehce. Celý tým ukázal velkou vůli a snahu získat skalp dalšího soupeře, a nakonec k velké radosti všech dokázal Slávii Hradec Králové porazit.

FK Čáslav - FC Slavia Hradec Králové 3:2 (1:2)

Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě a aktivním pojetím hry jsme dostávali soupeře pod mírný tlak. Když se míč po střele Šice otřel o břevno brány hostů, vše nasvědčovalo tomu, že je jen otázka času, kdy vstřelíme branku. Bohužel opak byl pravdou. Ve 13. minutě skončila střela ze střední vzdálenosti v pravé horním rohu naší brány. 0:1. V 17. minutě jsme předvedli sérii chyb v obranné činnosti (prohraný souboj, neobsazený hráč, nekvalitně odehraný míč z prostoru před bránou). Výsledkem byla druhá obdržená branka. 0:2 Paradoxní situace, od začátku zápasu jsme více na míči, máme více ze hry, ale prohráváme 0:2. Ve 26. minutě předvedeme naši nejhezčí akci prvního poločasu. Míč putoval po ose Jeřábek - Dražinovský - Jeřicha - Krejza pošle dlouhý míč na Šice, který je v souboji s gólmanem hostů úspěšnější a sníží na 1:2.

V druhém poločase celý tým trpělivě pracuje v dobývání brány soupeře za častého povzbuzování ze "sektoru rodičů". 56. min, na hřiště přichází čerstvé síly: Vrdský a Holý. Oba se pak velkou měrou podílí na obratu skóre. Vrdský po třech minutách na hřišti dostane přesný míč od Šice a pošle ho pod břevno brány hostů a máme vyrovnáno 2:2. Holý tři minuty před koncem zápasu přesnou křižnou nahrávkou uvolní Šice a ten uklidí míč ke vzdálenější tyči. 3:2.

Hodnocení trenérů: „Fotbal někdy opravdu nemá logiku, proto jsme moc rádi, že kluci se po obdržených brankách nerozklepali, ale pokračovali ve hře, kterou se učíme na tréninku a po zásluze jsme byli všichni odměněni. Velký dík patří rodičům za podporu během celého zápasu.“

Čáslav: Jeřicha - Katzer (56. Holý), Krejza, Jeřábek, Resl, Šic, Dražinovský (41. Kovář), Hájek (73. Vilímek), Trzaskalik, Koryčánek, Čertek (56. Vrdský). Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.