125_20240312_115337.jpg
636_20230209_112227.jpg

Starší žáci pilovali formu na zimním soustředění v Kunicích

Zimní soustředění se netěší tak velké oblibě jako letní, ale to v Kunicích se mimořádně vydařilo. 27 hráčů, 2 brankáři a 4 trenéři se postarali o klidný průběh a přínosný efekt z této akce.

I když počasí nám vůbec nepřálo, tak všichni absolvovali šest tréninkových jednotek na UMT. Dvě večerní návštěvy Sportcentra, které nám nabídlo halu na protahovací a posilovací cvičení, dva stoly na stolní tenis, posilovnu, Hřiště na nohejbal, ale hlavně tenisový kurt.

Exhibiční tenisový zápas Pavel Šveřepa (trenér U15) - Jan Suchomel (hráč U14) přilákal hodně sledujících a vyvolal velké emoce. Oba hráči jsou vysoce postavení v žebříčku "ATP" a dlouho se nechali k zápasu přemlouvat.

První večer zpestřila beseda s Antonínem Panenkou (mistr Evropy, československý fotbalista roku, člen klubu ligových kanonýrů, jeho "vršovický dloubák" zná celý svět).

Druhý večer prohloubil znalosti hráčů o zdravé výživě mladého sportovce, trenér brankářů Honza Kubát.

Zajímavé chvíle si kluci užili v průběhu videotréninku. Ukázka tréninku natočeného na UMT v Kunicích všem ukázala, jak jsme na tréninku k sobě přísní a poctiví. Nechyběla ani ukázka z posledního domácího mistrovského zápasu a taktické pokyny u tabule.

Závěrečné sobotní dopoledne probíhal turnaj čtyř týmů. Za odměnu poslední tým turnaje nám všem po obědě zazpíval!

Několik společných dnů znovu více stmelilo kolektiv hráčů, kteří budou hájit barvy FK Čáslav v jarní části sezóny. Podařilo se navázat na atmosféru z podzimu 2022 a motivovat kluky na další zlepšování fotbalových dovedností a taktických prvků hry.

Ubytovací a stravovací zázemí nám po celou dobu pobytu poskytnul zámek Berchtold. Zámky všichni známe jako návštěvníci prohlídek, ale nikdo z nás asi neměl možnost na zámku bydlet, natož přespat. Kulečník a šipky zdarma byly neustále v obležení našich kluků. Trenérům se dostalo vřelého přivítání od majitele zámku Václava Růžičky, který pochází z Močovic. Pokud se podaří doladit využití travnatých ploch a ubytovacích možností v Kunicích, určitě využijeme toto místo pro letní soustředění

FOTOGALERII ZE SOUSTŘEDĚNÍ NALEZENTE ZDE!