125_20240312_115337.jpg
317_20220504_113205.jpg

Starší žáci předvedli nejlepší výkon na jaře!

Asi nejlepší výkon v jarní části mistrovských soutěží podali hráči týmu FK Čáslav U15 v domácím zápase proti týmu FK Náchod. I když v normální hrací době bylo k vidění mnoho šancí ani jedno mužstvo se neradovalo ze vstřelené branky, takže zápas skončil spravedlivou remízou 0:0.

FK Čáslav - FK Náchod 0:0

Utkání hrané ve vysokém tempu mělo od začátku do konce silný náboj. O hezké fotbalové momenty obou týmů nebyla nouze. Hra se v rychlém sledu přelévala od jedné brány k druhé. Gól visel ve vzduch po každé útočné akci.

Nejprve se střelecky ukázali hosté, ale oba pokusy těsně minuly naši bránu. My jsme se nenechali zahanbit a ukázali jsme, že umíme zaútočit. Na brankáře Náchoda postupoval s míčem nejdříve Koryčánek, pak dvakrát Šic, ale ani jednomu se nepodařilo svou šanci proměnit. To samé bylo k vidění i na druhé straně, ale Skokan včasným vyběhnutím a rychlým reflexem vytlačil míč mimo svou svatyni.

Druhý poločas měl podobný průběh. Slibné šance Čerteka, střely Novotného i pokus Marka Šance nenašly brankovou odezvu, Nadějné možnosti hostů likvidovala naše obrana a hlavně bezchybný Skokan v naší bráně.

Hosté byli v závěrečné pasáži aktivnější. V poslední minutě zabránil v průchodu míče do naší brány Jeřábek a následný roh a hlavičku hostujícího hráče bravurně zneškodnil Skokan.

I když během zápasu bylo mnoho soubojů, hra měla stále spád díky trojici rozhodčích. Hlavní Michael Klobása, asistenti Radek Pařez a Tomáš Petráček

Trenér Miroslav Paták: "Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme se s kvalitním soupeřem přetahovali o vítězný gól až do samého závěru. Musíme kluky pochválit za přístup a vůli jakou prokázali. Škoda zranění Koryčánka během zápasu, věřím, že s ním bychom pro vítězství došli. Každopádně byl v naší hře určitý posun a zlepšené výkony jednotlivých hráčů. Mrzí nás, že stále nejsme kompletní a nedaří se stabilizovat sestavu, která by odehrála alespoň 2-3 zápasy pospolu v řadě."

FK Čáslav: Skokan - Katzer, Resl, Jeřábek, Novotný, Holý (41. Vrdský), Dražinovský (62. Šanc Marek), Hájek (50. Kovář), Šic, Koryčánek (62. Trzaskalik), Čertek.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!