Starší žáci statečně vzdorovali lídrovi tabulky

Mládežnické týmy SK Benešov hrají své domácí zápasy v hezkém sportovním areálu TJ Úročnice. Tam nás přivítalo příjemné slunečné počasí a kvalitní trávník na hrací ploše.

SK Benešov - FK Čáslav 6:3 (5:2)

První poločas přinesl pravé brankové hody. Ve 4. minutě zahrávali domácí trestný kop. Míč se nasměroval od rukavic našeho brankáře do sítě za břevnem naší brány - 1:0. 7. minuta, útočná kombinace Resl - Šic - Jeřábek a posledně jmenovaný vyrovnal na 1:1. Domácí se ještě nevzpamatovali z obdržené branky a Kovářova průnikovka našla Koryčánka, který obešel i golmana a dal náš druhý gól - 1:2 Následovala čtvrthodina, kdy jsme se přetahovali se soupeřem o míč i územní převahu.

Bohužel lépe se zmobilizovali domácí hráči a začali trestat každé naše zaváhání. Špatně zahraný míč v naší defenzívě, penalta za sražení protihráče, nerozhodnost při práci s míčem v našem pokutovém území a problémové vyběhnutí znamenalo čtyři góly v naší síti do konce 1. poločasu.

Na začátku druhé poloviny zápasu jsme předvedli hezký fotbalový moment. Po autovém vhazování Katzera poslal Koryčánek rychlý míč na nabíhajícího Novotného, který snížil na 5:3.

Domácí hráči dost dobře kontrolovali po zbytek zápasu hru. Nedopustili žádné další drama a v závěru nám nejvyšší hráč na hřišti ukázal hezkou individuální akci a uzavřel skóre zápasu na konečných 6:3.

Hodnocení trenérů:

„Do zápasu jsme šli dobře namotivovaní se sebevědomím získaným v zápase s Náchodem. Tým Benešova nám ukázal, v čem je jeho síla a proč se nachází v současné tabulce na 1. místě. Stejně jako na podzim v Čáslavi dokázali borci z Benešova využít každou naši chybu ve svůj gólový prospěch.“

FK Čáslav: Skokan - Katzer (67. Vrdský), Krejza (73. Procházka), Resl, Novotný, Kovář, Dražinovský (56. Hájek), Koryčánek, Trzaskalik (41. Holý), Šic (73. Šanc Marek), Jeřábek. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef.