ČÁSLAVMFK Chrudim B
125_20240312_115337.jpg
1111_20240308_115701.jpg

Startuje fotbalové jaro! Čáslav v neděli vyzve rezervu druholigové Chrudimi

Téměř čtyřměsíční čekání na mistrovské utkání je u konce. Fotbalisté Čáslavi vstupují do jarní části divizní skupiny C utkáním s rezervou druholigové Chrudimi. Zápas má výkop na stadionu Pod Hrádkem v neděli 10. března ve 14:30 hodin. A vy u toho nesmíte chybět!

Čáslav přezimovala po podzimní části sezóny na nelichotivém patnáctém místě tabulky. A proto není divu, že vedení čáslavského klubu využilo zimní pauzu ke značné obměně hráčského kádru a realizačního týmu.

S ambicí zůstat v divizi přichází sedm nových hráčů a zkušený trenér, což signalizuje jasné odhodlání bojovat o každý bod.

To, co dokázal čáslavský klub během zimní přestávky, nedokázal nikdo široko daleko, natož na Kutnohorsku. V divizním kádru nezůstal kámen na kameni, přišlo sedm nových hráčů převážně z vyšších soutěží a navrch zkušený trenér. Čáslav jasně ukázala, že to se záchranou myslí vážně. A to má po podzimu pouhých sedm bodů v tabulce.

Hned po skončení podzimu se začalo nahlas mluvit o tom, že Čáslav chce divizi zachránit, že přivede nového trenéra a také několik posil. Vše platí do puntíku. Týmu se ujal kouč Roman Kučera, který má za sebou také angažmá v nejvyšší soutěži a u mládežnických reprezentací. Jeho poslední štací byla role asistenta trenéra u reprezentační devatenáctky, kde působil s hlavním koučem Radkem Bejblem do června letošního roku.

„Záchrana nebude jednoduchá. Věříme, že tuto výzvu zvládneme a po skončení soutěžního ročníku budeme slavit záchranu v soutěži. Kdybych tomu nevěřil, nebyl bych v Čáslavi,“ uvedl sebevědomě kouč Kučera.

Po svém příchodu mluvil o tom, že bude potřeba kádr zkvalitnit. „Potřebovali jsme přivést hráče, kteří nejsou poznamenaní neúspěšnou podzimní částí,“ přidal kouč Čáslavi.

A to se povedlo na jedničku. Do týmu přišel ze zahraničního angažmá třicetiletý Jindřich Kučera, stejně starý stoper Ondřej Vencl z Pardubic, dále útočník Daniel Turyna z třetiligových Záp, Daniel Nešpor z Velimi (momentálně je na marodce), devatenáctiletý obránce z Pardubic Matyáš Hanč a dvaatřicetiletý kanonýr Matěj Peterka ze Sokolče. Navíc se ze zahraničí vrátil Kryštof Schovanec a z Vlašimi Karel Hejný. V týdnu před startem soutěží navíc do Čáslavi přišel ukrajinský brankář Ruslan Usenko. A to všechno je posílení jako hrom. "Pro všechny je to pořádná výzva. „Od prvního kola budeme hrát o všechno,“ řekl za všechny zkušený středopolař Jindřich Kučera.

Do Čáslavi zavítá v neděli po obědě rezerva druholigové Chrudimi, která podzimní část divizní skupiny C zvládla na jedničku a nakonec zakotvila na sedmé příčce se ziskem dvaadvaceti bodů. Nejlepším střelcem podzimu byl v kádru Chrudimi se 7 brankami útočník Michal Zvolánek. Poslední měření sil dopadlo na podzim lépe pro rezervu Chrudimi, která Čáslav zdolala brankou v závěru v poměru 3:2.

Utkání má výkop v neděli 10. března ve 14:30 hod. na stadionu Pod Hrádkem.

Čáslav, do toho!

Zdroj text: část z KH Deník, Vladimír Malinovský. Grafika: livesport.cz