Fotbalisté FK Čáslav si minulý víkend zajistili postup do 3. ligy a oslavy nyní pokračují na domácím stadionu. V neděli 31. května od 17:00 přivítá A-tým na stadionu Pod Hrádkem celek Vysokého Mýta. Součástí utkání bude také tradiční celoklubová akce FANDÍME SPOLEČNĚ.
Poslední krok bývá ten nejtěžší. Čáslavští fotbalisté ho podle očekávání zvládli, a to tři kola před koncem soutěže. V dalším zápase 4. ligy (divize) porazili poslední Dobrovici a mohli s předstihem oslavit postup do třetí ligy. Tuto soutěž budou hrát po deseti letech. K výhře našlápli v prvním poločase, po němž vedli už čtyřbrankovým rozdílem. Mrzet je nemusí ani polevení ve druhém dějství. Hattrickem ověnčil postup útočník Zvolánek.
Tah na branku jim nechybí. Fotbalisté Čáslavi udělali další důležitý krok k postupu ze 4. ligy (divize) o soutěž výš. V čele tabulky si po těsném vítězství na půdě Trutnova udrželi osmibodový polštář před druhými Horními Ředicemi. Podle slov trenéra Kučery to ale bylo opět těžké utkání. V něm otevřel skóre čáslavský Mahr, pojistku přidal exligista Fousek. Domácí čtvrt hodiny před koncem snížili, hosté ale tři body uhájili.
Propastný rozdíl osmadvaceti bodů dělil v tabulce 4. ligy (divize) skupiny C před vzájemným soubojem fotbalové týmy Svitav a vedoucí Čáslavi. A tento rozdíl se také projevil na konečném výsledku. Hostující borci potvrdili roli favorita a zvítězili tříbrankovým rozdílem. Dva góly dal exligista Fousek, po jedné přidali mladíček Holý a poté ještě Komma. Domácí jen upravili stav na konci a připravili gólmana Vyhnánka o čisté konto.
Startuje fotbalové jaro! Čáslav v neděli vyzve rezervu druholigové Chrudimi
Téměř čtyřměsíční čekání na mistrovské utkání je u konce. Fotbalisté Čáslavi vstupují do jarní části divizní skupiny C utkáním s rezervou druholigové Chrudimi. Zápas má výkop na stadionu Pod Hrádkem v neděli 10. března ve 14:30 hodin. A vy u toho nesmíte chybět!
Téměř čtyřměsíční čekání na mistrovské utkání je u
konce. Fotbalisté Čáslavi vstupují do jarní části divizní
skupiny C utkáním s rezervou druholigové Chrudimi. Zápas má
výkop na stadionu Pod Hrádkem v neděli 10. března ve 14:30 hodin.
A vy u toho nesmíte chybět!
Čáslav přezimovala
po podzimní části sezóny na nelichotivém patnáctém místě
tabulky. A proto není divu, že vedení čáslavského klubu využilo
zimní pauzu ke značné obměně hráčského kádru a realizačního
týmu.
S ambicí zůstat v divizi přichází sedm nových
hráčů a zkušený trenér, což signalizuje jasné odhodlání
bojovat o každý bod.
To, co dokázal čáslavský klub během zimní přestávky,
nedokázal nikdo široko daleko, natož na Kutnohorsku. V divizním
kádru nezůstal kámen na kameni, přišlo sedm nových hráčů
převážně z vyšších soutěží a navrch zkušený trenér.
Čáslav jasně ukázala, že to se záchranou myslí vážně. A to
má po podzimu pouhých sedm bodů v tabulce.
Hned po skončení podzimu se začalo nahlas mluvit o tom, že
Čáslav chce divizi zachránit, že přivede nového trenéra a také
několik posil. Vše platí do puntíku. Týmu se ujal kouč Roman
Kučera, který má za sebou také angažmá v nejvyšší
soutěži a u mládežnických reprezentací. Jeho poslední
štací byla role asistenta trenéra u reprezentační
devatenáctky, kde působil s hlavním koučem Radkem Bejblem do
června letošního roku.
„Záchrana nebude jednoduchá. Věříme, že tuto výzvu
zvládneme a po skončení soutěžního ročníku budeme slavit
záchranu v soutěži. Kdybych tomu nevěřil, nebyl bych
v Čáslavi,“ uvedl sebevědomě kouč Kučera.
Po svém příchodu mluvil o tom, že bude potřeba kádr
zkvalitnit. „Potřebovali jsme přivést hráče, kteří nejsou
poznamenaní neúspěšnou podzimní částí,“ přidal kouč
Čáslavi.
A to se povedlo na jedničku. Do týmu přišel ze
zahraničního angažmá třicetiletý Jindřich Kučera, stejně
starý stoper Ondřej Vencl z Pardubic, dále útočník Daniel
Turyna z třetiligových Záp, Daniel Nešpor z Velimi
(momentálně je na marodce), devatenáctiletý obránce z Pardubic
Matyáš Hanč a dvaatřicetiletý kanonýr Matěj Peterka ze
Sokolče. Navíc se ze zahraničí vrátil Kryštof Schovanec a
z Vlašimi Karel Hejný. V týdnu před startem soutěží navíc
do Čáslavi přišel ukrajinský brankář Ruslan Usenko. A to
všechno je posílení jako hrom. "Pro všechny je to pořádná
výzva. „Od prvního kola budeme hrát o všechno,“ řekl za
všechny zkušený středopolař Jindřich Kučera.
Do Čáslavi zavítá v neděli po obědě rezerva druholigové
Chrudimi, která podzimní část divizní skupiny C zvládla na
jedničku a nakonec zakotvila na sedmé příčce se ziskem
dvaadvaceti bodů. Nejlepším střelcem podzimu byl v kádru Chrudimi
se 7 brankami útočník Michal Zvolánek. Poslední měření sil
dopadlo na podzim lépe pro rezervu Chrudimi, která Čáslav zdolala
brankou v závěru v poměru 3:2.
Utkání má výkop v neděli 10. března ve 14:30 hod. na
stadionu Pod Hrádkem.
Čáslav, do toho!
Zdroj text: část z KH Deník, Vladimír Malinovský. Grafika: livesport.cz