125_20240312_115337.jpg
217_20220302_092109.jpg

Stopku dívčímu výběru vystavil pozdější vítěz turnaje

Turnaje okresního fotbalového svazu pro starší přípravky se v neděli 27. února v kutnohorské sportovní hale Klimeška zúčastnil také dívčí výběr. Jeho základ vytvořily tři hráčky Čáslavi, po jedné zástupkyni měly Křesetice a Zbraslavice. Prostor v týmu ale dostali i kluci.

„Museli, protože některé kluby by se bez dívčích posil prý neobešly,” vysvětlil na úvod trenér Luboš Hájek. Na pomoc si tak vzal tři chlapce z početnější čáslavské kategorie U11, respektive ti se po výzvě v kabině sami ochotně přihlásili. „Díky jim za to, zvlášť s vědomím, že jejich spoluhráči nakonec vybojovali zlaté medaile,” zmínil Luboš Hájek.

Ale i okresní dívčí výběr se prezentoval velice dobře. Po třech výhrách, remíze a prohře postoupil ze skupiny do play-off ze druhého místa. Ve čtvrtfinále ho čekal pikantní duel proti 'svým', respektive právě s čáslavským áčkem. „Velmi vyrovnaný a napínavý zápas rozhodly tři naše individuální chyby, po nichž jsme pokaždé inkasovali, naposledy minutu před koncem,“ zalitoval trenér Luboš Hájek, ale jinak byl s účinkováním svého týmu na celém turnaji spokojený.

Výsledky dívčího výběru OFS Kutná Hora ve skupině A:
- Chotusice 2:2, J. Paula (L. Hájková), O. Rek (E. Skaláková)
- Suchdol 7:0, J. Kapková (L. Hájková), J. Kapková (bez asistence), J. Šouba (přímý kop), O. Rek (E. Skaláková), O. Rek (J. Paula), J. Paula (J. Kapková), J. Paula (bez asistence)
- Kutná Hora A 0:2
- Čáslav B 1:1, J. Paula (bez asistence)
- Tupadly 2:0, E. Skaláková (J. Šouba), L. Hájková (J. Šouba)

Pořadí ve skupině A: 1. Kutná Hora A, 2. dívčí výběr OFS Kutná Hora, 3. Chotusice, 4. Čáslav B, 5. Suchdol, 6. Tupadly.

Výsledek dívčího výběru OFS Kutná Hora ve čtvrtfinále:
- Čáslav A 2:3, J. Kapková (bez asistence), O. Rek (J. Paula)

Celkové pořadí: 1. FK Čáslav A, 2. FK Chotusice 1932, 3. SK Sparta Kutná Hora A, 4. FK Uhlířské Janovice, 5. TJ Slavoj Vrdy, 6. dívčí výběr OFS Kutná Hora, 7. FK Čáslav B, 8. TJ Sokol Sendražice, 9. SK Sparta Kutná Hora B, 10. TJ Sokol Družba Suchdol, 11. SK Církvice, 12. TJ Star Tupadly.

Výběr OFS Kutná Hora: L. Hájková, E. Skaláková, V. Vránová (FK Čáslav), J. Kapková (Rozvoj Křesetice) V. Švejdová (SK Zbraslavice), J. Šouba, J. Paula, O. Rek (FK Čáslav). Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE!