Střelecký recept se proti uhlířům podařilo najít pozdě

Ani osm hráčských omluvenek a jedna neomluvená absence nezabránily čáslavským fotbalovým dorostenkám, aby v neděli 18. února nastoupily v rámci zimní přípravy k druhému přátelskému zápasu se staršími žáky Uhlířských Janovic.

FK Čáslav – FK Uhlířské Janovice 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

K dispozici byly dvě náhradnice, z nichž jedna - E. Čejková - dokonce pomohla soupeři zkompletovat základní jedenáctku. Ukázala se tak výhoda širokého hráčského kádru, který dívčí tým v současné době má.

V samotném utkání na umělé trávě se stejně jako před týdnem projevila větší tělesná zdatnost mladíků, ovšem Čáslavandy jim zase nedaly nic zadarmo. Snažily se vyrovnat v rychlosti i důrazu, a co se týká fotbalovosti, tak na tom snad byly i o něco lépe. Měly mírnou územní převahu, velký počet rohových kopů toho byl důkazem, ale fotbal se hraje na góly a ty stříleli hlavně uhlíři.

Čáslavský tým skóroval až v poslední třetině, kdy trenér a zároveň i hlavní rozhodčí L. Hájek zvolil ofenzivnější rozestavění a začala dobře spolupracovat útočná dvojice V. Pospíšilová - Luc. Vokounová. A také se projevila lepší fyzická kondice domácího celku. Hrát delší dobu, bylo by to asi ještě zajímavé.

„Holkám se docela dařilo, jen to chtělo najít střelecký recept dřív než v poslední desetiminutovce, šance na to byly. Také jsme kopali minimálně deset rohových kopů, ale pokaždé se jednalo o stejnou variantu, byť jich máme natrénováno víc. A kdy jindy si to vyzkoušet než v přípravném zápase. Na druhou stranu holky chválím za bojovný výkon a snahu udělat něco s výsledkem až do závěrečné minuty,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: V. Pospíšilová (Luc. Vokounová) - 1:5, Luc. Vokounová (V. Pospíšilová) - 2:5. Rozhodčí: L. Hájek (laik). Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - Luc. Vokounová, L. Vokounová, I. Ondráčková, A. Čudová, D. Petiková - V. Pospíšilová. Průběžně střídala: Kar. Rozsypálková. Za soupeře hrála: E. Čejková. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Zbraslavice (neděle 25. února od 10.00 hodin na umělé trávě).