FK Teplice - fotbal, spolekČÁSLAV
ne 10. 9. 2023 11:00 @ Hostomice, tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 2. kolo
902_20230914_234737.jpg

Teplice dominovaly, uplatnily zkušenosti z první ligy

Další nepříjemnou zkušenost ve druhé dorostenecké lize si fotbalistky Čáslavi připsaly v neděli 10. záři v Hostomicích, kam si je pozvaly hráčky Teplic. Stejně jako s Braníkem bylo o vítězi rozhodnuto velmi brzy a čekalo se jen na výši skóre.

FK Teplice – FK Čáslav 12:0 (8:0)

„Od úvodního hvizdu až po konec zápasu jsme proti týmu, který ještě minulou sezonu hrál první ligu, zaostávali ve všech herních činnostech, v pohybu, rychlosti i soubojovém chování. Naše organizace hry značně pokulhávala a hráčky nedržely svůj prostor. Skoro pořád se hrálo na naší polovině hřiště,“ popsal drtivý tlak soupeře čáslavský trenér Luboš Hájek.

Skok z okresního přeboru starších žáků do druhé ligy dorostenek je prostě obrovský a Čáslavandy se s tím musí poprat. Vždyť každý takový zápas je pro ně obrovskou zkušeností, i když dva poslední debakly bez vstřeleného gólů působí hodně demotivně. A to ještě od větší gólové nálože Čáslav zachránil praktikovaný ofsajd systém a také neschopnost teplických fotbalistek proměňovat vyložené šance.

„Ve druhém poločase už jsme defenzivní činnost o něco zlepšili, ale pořád to bylo málo. Navíc jsme ani neměli čím odpovědět, protože v útoku jsme byli zcela neškodní,“ podotkl Luboš Hájek. „Snad jen malou útěchou nám může být pochvala od teplického trenéra, že jsme chtěli hrát fotbal až do konce zápasu a neuchýlili jsme se jen k odkopávání míčů,“ dodal čáslavský kouč.

Pouze na sestřih jednotlivých gólů a šancí se lze podívat ZDE.

Rozhodčí: P. Hejl ml. - P. Hejl st., A. Zima. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, A. Vrabcová, E. Skaláková, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - J. Brychtová. Průběžně střídaly: M. Blehová, E. Bednářová, N. Veselá, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Bohemians 1905 0:5, Dukla Praha B - Sparta Praha B 0:7, Braník - Mělník 15:0, Most-Souš/Dobroměřice - Zaječice 6:1, Třebeš - Roudnice nad Labem 1:12, České Budějovice - Jihlava 4:2.

Příští zápas: FK Čáslav - MFK Trutnov (neděle 17. září od 11.00 hodin).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!