ČÁSLAVFKM Vysočina Jihlava
1:6
ne 15. 10. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 7. kolo

Terénem zaskočená Jihlava se vzchopila po změně stran

Spíš na oraništi než na fotbalovém hřišti se v neděli 15. října odehrálo utkání druhé ligy dorostenek mezi Čáslaví a Jihlavou. Realizační tým z Vysočiny rozhodně nebyl ze stavu plochy na 'atleťáku' nadšený a udělal si pečlivou fotodokumentaci.

FK Čáslav – FKM Vysočina Jihlava 1:6 (1:2)

Čáslavské fotbalistky po zkušenostech z poslední doby nemohl nekvalitní terén překvapit, a tak se v úvodu zápasu nečekaně ujaly vedení po akci E. Panýrkové. Byl to ten nejlepší impuls pro to, aby se pokusily co nejdéle držet s favoritem krok. To se jim dařilo prakticky celý první poločas, ale na jeho konci měla Jihlava přece jen k vítězství o kousek blíž. Z pohledu domácího celku v této souvislosti zamrzela chyba E. Panýrkové, když zbytečnou přihrávkou domů vyslala protihráčku do gólového brejku, a následně chvíli po rozehrání ve středovém kruhu opět E. Panýrková orazítkovala míčem břevno.

Jestliže první půle měla ze strany fotbalistek Čáslavi celkem solidní úroveň, po přestávce jako by jim došel dech a napomohly tomu na začátku druhého poločasu i další dvě rychlé branky. „Je to škoda, holky rozehrály zápas velmi dobře, až jsem byl mile překvapen, avšak od chvíle, kdy se po změně stran rozhodly šetřit pohybem a tlačily vše pouze středem hřiště, převzala Jihlava aktivitu, už nás k ničemu nepustila a v klidu si připsala povinné vítězství,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Ve druhém poločase jsme to bohužel pokákly,“ souhlasila stoperka Adéla Vrabcová, která si jako jedna z mála domácích hráček udržela herní standard v obou pětačtyřicetiminutovkách. „Na našem hřišti se hraje opravdu hrozně. Zpracovat míč je někdy opravdu výzva,“ vrátila se ještě k nekvalitnímu terénu.

Branka a asistence Čáslavi: E. Panýrková (A. Čudová) - 1:0. Rozhodčí: P. Procházka - V. Ziegler, R. Pařez. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, A. Čudová, E. Skaláková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: A. Čejková, Luc. Vokounová, Kar. Rozsypálková, N. Veselá, P. Havránková, J. Brychtová, E. Bednářová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Braník - Třebeš 7:0, Roudnice nad Labem - Sparta Praha B 0:5, Bohemians 1905 - Zaječice 2:0, Mělník - České Budějovice 1:13, Teplice - Trutnov 15:1, Dukla Praha B - Most-Souš/Dobroměřice 0:1.

Příští zápas: Sokol Zaječice - FK Čáslav (neděle 22. října od 11.00 hodin).