ČÁSLAVSuchdol
2:2
so 17. 9. 2022 13:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 7. kolo

Tlak ve druhé půli sebral Suchdolu dvougólový náskok

Po vytrvalých deštích špatný stav hrací plochy na atletickém hřišti ve Vodrantech poznamenal v sobotu 17. září domácí premiéru čáslavských starších žákyň v sezoně. Pro utkání se Suchdolem si dívky proto raději zvolily umělou trávu.

FK Čáslav dívky – TJ Sokol Družba Suchdol 2:2 (0:2)

Čáslavandy se od úvodního výkopu chopily iniciativy, ovšem v útoku nebezpečné nebyly. A pokud jednou ano, N. Levinská nedokázala svou velkou šanci proměnit. Jednoduchou cestu za góly jim naopak ukázali hosté, kteří se do poločasové přestávky ujali dvoubrankového vedení. Podruhé paradoxně skórovali ze situace, kterou dívky na předzápasovém tréninku nacvičovaly, aby samy byly v ofenzívě úspěšné.

Změny v čáslavské sestavě na začátku druhé půle pomohly domácímu celku k výrazné územní převaze a hlavně díky velmi aktivní N. Levinské i k vyrovnání nepříznivého výsledku. Přestože děvčata i potom pokračovala v tlaku, nerozhodné skóre se už nezměnilo.

„I když jsme prohrávali o dva góly a tudíž bychom mohli být nakonec rádi za remízu, tak za mě jsme ztratili dva body. Vždyť po změně stran se hrálo pouze na jednu bránu a my jsme z toho měli vytěžit víc. Potřebujeme zlepšit pohyb ve vysoké intenzitě a být nápaditější v útočné fázi. Na druhou stranu musím holky moc pochválit, že nesložily zbraně a málem dokonaly obrat skóre,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (A. Vrabcová) - 1:2, N. Levinská (bez asistence) - 2:2. Rozhodčí: J. Svoboda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Volencová, I. Ondráčková, E. Skaláková - L. Vokounová, A. Vrabcová, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: M. Kombercová, K. Bělohlávková, A. Drážková, Kar. Rozsypálková, P. Havránková, N. Veselá, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Uhlířské Janovice - Tupadly 0:6, Nové Dvory/Církvice - Kutná Hora B 1:12, Zbraslavice - Bratčice 1:1, Malešov/Křesetice A - Křesetice/Malešov B 3:0, Malín/Hlízov - Chotusice 3:0, Sázava - Záboří nad Labem 3:0.