FK Dukla Praha ,,B"ČÁSLAV
1:1
ne 27. 8. 2023 10:30 @ Praha 6, Juliska - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 13. kolo

Tragikomedie v Třebeši naštěstí skončila ve druhé půli

Neschopnost zopakovat solidní výkon z minulého utkání opět potvrdily hráčky Čáslavi v sobotu 23. září v královéhradecké Třebeši. Když k tomu v prvním poločase přidaly tragikomické fotbalové prvky, bodový zisk se jim rychle vzdálil.

TJ Sokol Třebeš – FK Čáslav 5:2 (4:0)

Jako by se na zápas ani netěšily, tak vypadaly čáslavské fotbalistky před samotnou ranní cestou minibusem i po vstupu na hřiště. Přitom po minulém víkendu měly za sebou pětigólovou výhru s Trutnovem a následoval hratelný soupeř, který po čtyřech kolech nezískal žádný bod. Jenže neskončila ani první minuta a už se nažhavený domácí tým po rohovém kopu ujal vedení. Ani to ale Čáslavandy neprobralo a po mdlém výkonu si nechaly dát další tři branky, z nichž jedna byla vlastní a další se k tomu hodně přiblížila.

„To snad není možný,“ kroutil na střídačce hlavou čáslavský trenér Luboš Hájek, který si tak měl o poločasové přestávce se svými svěřenkyněmi o čem povídat. Mimo jiné také o tom, proč mu jedna z nich zatajila bolest zad a i přes obvyklý dotaz na zdravotní stav se nechala zařadit do základní sestavy. Podle toho při větší zátěži vypadala její hra a byla brzy vystřídána.

„Kabinou se trochu přehnala bouřka, ale cítil jsem potřebu holky probudit, protože na hřišti to byla z jejich strany v první půli příšernost hlavně bez pohybu a přesných přihrávek. Řekli jsme si, že to hodíme za hlavu a zkusíme hrát po přestávce úplně jinak. Udělali jsme i nějaké změny v sestavě a ono to zafungovalo,“ uvedl Luboš Hájek.

Čáslavandy si sice ve druhém poločase neodpustily ještě jedno defenzivní zaváhání potrestané gólem, ovšem jinak už převzaly aktivitu a hrály podobně jako s Trutnovem. S výrazně zlepšeným výkonem se dostavily i dvě branky, které si po důrazu v malém vápně připsala nejmladší hráčka na hřišti, ještě dvanáctiletá Luc. Vokounová.

„Když mě trenér poslal z obrany do útoku, nechtěla jsem tam jít, protože jsem se bála. Bylo to pro mě nové, ale ty dva góly mi pomohly,“ přiznala se Lucie Vokounová. „Kdybychom hrály v prvním poločase lépe, mohly jsme aspoň remizovat, nebo vyhrát,“ vystihla pointu celého utkání.

Branky a asistence Čáslavi: Luc. Vokounová (V. Pospíšilová) - 5:1, Luc. Vokounová (L. Vokounová) - 5:2. Rozhodčí: M. Sobotka. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - Luc. Vokounová, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Drážková - E. Skaláková, L. Vokounová, E. Panýrková, P. Havránková - V. Pospíšilová, E. Bednářová. Průběžně střídaly: A. Čejková, Kar. Rozsypálková, A. Čudová, M. Blehová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Mělník 2:1, Most-Souš/Dobroměřice - Bohemians 1905 3:1, Jihlava - Zaječice 7:0, České Budějovice - Roudnice nad Labem 7:1, Sparta Praha B - Braník 12:1, Teplice - Dukla Praha B 3:1.

Příští zápas: FK Čáslav - FK Most-Souš/FK Dobroměřice (neděle 1. října od 10.00 hodin).