ČÁSLAVAC Sparta Praha fotbal "B"
ne 12. 11. 2023 10:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 11. kolo
125_20240312_115337.jpg
1030_20231115_230508.jpg

Trenér proti dceři. Rychlý gól parádu sparťanek nezkazil

S velkou chutí se do druholigového rezervního týmu pražské Sparty pustily v neděli 12. listopadu čáslavské dorostenky. Vždyť proti nim nastoupila kamarádka a ještě nedávno spoluhráčka L. Hájková. V nadšení a elánu je navíc podpořil vedoucí gól.

FK Čáslav – AC Sparta Praha B 1:9 (1:7)

Dres letenského klubu oblékla také další fotbalistka z Kutnohorska, a sice E. Truksová z Vrdů, která si už připsala i několik startů v mládežnických reprezentačních výběrech. Ani ona ale nezabránila tomu, že do vedení šly překvapivě jako první Čáslavandy, když už ve 2. minutě skórovala E. Skaláková.

I přes sympatický výkon domácího týmu se postupem času přece jen začala naplno projevovat individuální kvalita soupeře. Čáslav sice mohla po šanci V. Pospíšilové za stavu 1:1 ještě jednou skórovat, ovšem nestalo se tak a potom už to byla Sparta, která definitivně převzala taktovku zápasu a na umělé trávě dominovala.

„Potkali jsme se s obrovskou kvalitou soupeře. Holky to stálo velkou spoustu sil, vydaly se, ale nestačilo to. Nicméně první půlhodinu dokázaly ve výborném tempu odehrát vyrovnanou partii. Jakmile však trochu polevily nebo chybovaly, byla to voda na mlýn pro sparťanky, které toho hned využily,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ve vzduchu hodně dlouhou dobu visela dokonce hrozba dvouciferného výsledku, naštěstí pro domácí tým výborně chytala brankářka K. Rozsypálková. Hodně dobře hrála také I. Ondráčková, ale i ostatní Čáslavandy si přes nepříznivé skóre vysloužily od svého trenéra pochvalu za snaživý výkon.

A jak L. Hájek hodnotil hru třináctileté dcery ve sparťanském dorosteneckém celku, jemuž měla čest dělat kapitánku? „Tím, že jsem se plně koncentroval především na koučink mých svěřenkyň a dodržování naší taktiky, tak jsem se na Lůcu úplně nesoustředil, nicméně celkový herní projev fotbalistek z Letné byl na vysoké úrovni. Jen mě překvapilo, že se tolikrát nechaly chytit do ofsajdové pasti,“ uvedl Luboš Hájek.

„Stalo se to, co jsme čekali,“ shrnula v jednom krátkém souvětí utkání s pražskou Spartou čáslavská hráčka Eliška Skaláková. Právě ona si nejvíce vychutnala gólovou radost na začátku zápasu. „Pocit to byl krásný,“ usmála se při vzpomínce na vstřelenou branku.

Branka a asistence Čáslavi: E. Skaláková (I. Ondráčková) - 1:0. Rozhodčí: T. Volenec - J. Svoboda, L. Kracík. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, A. Vrabcová, E. Bednářová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, A. Čudová, E. Skaláková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: M. Blehová, Kar. Rozsypálková, J. Brychtová, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Mělník - Bohemians 1905 1:2 pk, Braník - Zaječice 10:0, Třebeš - Most-Souš/Dobroměřice 1:4, Dukla Praha B - Roudnice nad Labem 0:1, Trutnov - České Budějovice 2:11, Teplice - Jihlava 6:3.

Příští zápas: FK Čáslav - FK Mělník 1909 (neděle 19. listopadu od 10.00 hodin na umělé trávě).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!