Fotbalisté FK Čáslav si minulý víkend zajistili postup do 3. ligy a oslavy nyní pokračují na domácím stadionu. V neděli 31. května od 17:00 přivítá A-tým na stadionu Pod Hrádkem celek Vysokého Mýta. Součástí utkání bude také tradiční celoklubová akce FANDÍME SPOLEČNĚ.
Poslední krok bývá ten nejtěžší. Čáslavští fotbalisté ho podle očekávání zvládli, a to tři kola před koncem soutěže. V dalším zápase 4. ligy (divize) porazili poslední Dobrovici a mohli s předstihem oslavit postup do třetí ligy. Tuto soutěž budou hrát po deseti letech. K výhře našlápli v prvním poločase, po němž vedli už čtyřbrankovým rozdílem. Mrzet je nemusí ani polevení ve druhém dějství. Hattrickem ověnčil postup útočník Zvolánek.
Tah na branku jim nechybí. Fotbalisté Čáslavi udělali další důležitý krok k postupu ze 4. ligy (divize) o soutěž výš. V čele tabulky si po těsném vítězství na půdě Trutnova udrželi osmibodový polštář před druhými Horními Ředicemi. Podle slov trenéra Kučery to ale bylo opět těžké utkání. V něm otevřel skóre čáslavský Mahr, pojistku přidal exligista Fousek. Domácí čtvrt hodiny před koncem snížili, hosté ale tři body uhájili.
Propastný rozdíl osmadvaceti bodů dělil v tabulce 4. ligy (divize) skupiny C před vzájemným soubojem fotbalové týmy Svitav a vedoucí Čáslavi. A tento rozdíl se také projevil na konečném výsledku. Hostující borci potvrdili roli favorita a zvítězili tříbrankovým rozdílem. Dva góly dal exligista Fousek, po jedné přidali mladíček Holý a poté ještě Komma. Domácí jen upravili stav na konci a připravili gólmana Vyhnánka o čisté konto.
Třetí derby kopaček na ledě ovládl tým Kutné Hory!
Fotbalisté Sparty Kutná Hora a FK Čáslav potřetí vyměnili kopačky za brusle a poměřili své síly na ledě. Po dvou předchozích ročnících, ve kterých kralovali Čáslavští (8:3 a 5:4) se letos dočkala domácí Sparta!
Kutná Hora - Čáslav 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Začátek souboje lépe zachytili hosté z Čáslavi, kteří se v 11. minutě
ujali vedení 0:2. Jenže ještě do první přestávky Sparta srovnala na
2:2, ve druhé třetině branku Kutné Hory zavřel gólman Jiří Dastych,
který přiváděl útočné hroty soupeře doslova k šílenství a navíc ve 30.
min. Wolf po samostatném úniku brankou do horního růžku čáslavské brány
otočil stav ve prospěch Kutné Hory – 3:2. Vedení domácích mohl pojistit
ještě Lib. Křelina, který ovšem neproměnil trestné střílení.
Přesto ve 43. min. M. Procházka po asistence Wolfa dotáhl přečíslení
dva na jednoho k brance na 4:2. Hosté se v závěrečných minutách nadechli
k náporu, ovšem v brankovišti Sparty kraloval Jiří Dastych, který
soupeři povolil už jen korekci výsledku na 4:3.
Branky a asistence: 15. Lib. Křelina, 17. Sokač, 30.
Wolf, 43. M. Procházka (Wolf) – 9. J. Spáčil (B. Spáčil), 11. Ronovský
(J. Kučera), 57. K. Hejný. Rozhodčí: Roman Socha.
Kutná Hora: J. Dastych – Franc, Malý, Staš, Wolf, Sokač, T. Bohatý, Kurka, Lib. Křelina, Neuberg, M. Procházka, Zelený.
Čáslav:
Soukup – Svoboda, Junek st., D. Vyhnánek, K. Hejný, M. Paták, J.
Spáčil, Houfek, V. Paták, B. Spáčil, Nešpor, Ronovský, Junek ml., Beran,
J. Kučera.